اجرای سقف کاذب با رابیتس

اجرای سقف کاذب با رابیتس

سقف کاذب به روش های مختلفی اجرا می شود اما اجرای سقف کاذب با رابیتس معمولاً محبوبیت بیشتری دارد. مجری این مدل مصالح ساختمانی می تواند خیلی راحت و با بهترین کیفیت آن ها را اجرا کند. سقف کاذب رابیتس چندین سال است که در ساختمان های مختلف اجرا می شود. اما اجرای این نوع سقف کاذب مهارت فوق العاده بالایی را طلب می کند زیرا ریزه کاری های فراوانی دارد. به علاوه برای اجرای آن نیاز است که تجهیزات خاصی وجود داشته باشند.

اجرای سقف کاذب با رابیتس را دقیق تر بشناسید

قبل از اجرای سقف کاذب با رابیتس توصیه می کنیم ابتدا آن را به طور دقیق بشناسید و سپس اقدام به اجرای آن در ساختمان خود کنید. سقف کاذب انواع مختلفی دارد که متقاضیان بر حسب نیاز خود می تواند از هر کدام برای ساختمان خود استفاده کنند. سقف کاذب با رابیتس یکی از انواع قدیمی سقف بوده که هنوز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. زیبایی خیره کننده و دوام قابل قبول این سقف موجب شده که پر متقاضی باشد. سقف رابیتس یک مدل توری های گالوانیزه فوق ‌العاده بادوام هستند که بر روی آن ها گچ کاری می شود.

انجام این مدل سقف نیاز به ظریف کاری های زیادی دارد پس  مجری کناف باید دانش و مهارت کافی برای اجرا داشته باشد. در گذشته اجرای این سقف ها مانند امروز انجام نمی شد و تجهیزات پیشرفته ای برای اجرا وجود نداشت. امروز تجهیزات بسیار مدرنی اختراع و ابداع شده است که با کمک آن ها می توان این مدل سقف ها را خیلی سریع تر اجرا کرد. با این حال هنوز نیاز است که یک مجری متخصص این مدل سقف ها را اجرا کند.

مزیت اجرای سقف کاذب با رابیتس

اجرای سقف کاذب  مزیت های فوق العاده بالایی دارد که متقاضیان قبل از اجرا باید حتما از آن ها اطلاع پیدا کنند. اکنون این مزیت ها را معرفی می کنیم تا شما با اجرای این مدل سقف آشنایی بیشتری پیدا کنید. با توجه به اینکه این مزیت ها دامنه گسترده ای دارند به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • همه کاره، این نوع سقف به ویژه انعطاف پذیر هستند می توان آن ها را به هر طریقی پیکربندی کرد. می تواند چندین سطح داشته باشد و مطابق با الزامات آن با یک اتاق خاص سازگار شود.
 • سرعت اجرای این نوع سقف کاذب فوق ‌العاده بالا است.
 • سهولت نصب از دیگر ویژگی این سقف ها به حساب می آید.
 • مصالح ساختمانی با نیروی انسانی در دسترس هستند.
 • طرح های جذاب و متنوع
 • این نوع سقف کاذب دوام بالایی دارد.

کاربرد سقف های کاذب رابیتس

فرقی نمی ‌کند که ساختمان شما مسکونی باشد یا اداری شما در هر صورت قادر خواهید بود این مدل سقف را در ساختمان خود داشته باشید. انعطاف پذیری فوق العاده بالا در کاربرد از ویژگی های محبوب این سقف ها به حساب می آید. این سقف ها تنوع بالایی از نظر طرح دارند و شما متناسب با فضای کار یا مسکونی ساختمان خود می توانید طرح مناسب را انتخاب کنید.

البته کاربرد سقف کاذب رابیتس به همین موارد محدود ختم نخواهد شد و دامنه وسیعی دارند. می توان برای پوشاندن انواع ستون از آن ها استفاده کرد. علاوه بر این امر برای مجسمه سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای اجرای این مدل نیاز به زیرسازی زیادی نخواهید داشت و می‌ توانید آن را برای سطح های بتنی نیز به کار ببرید. این نوع سقف برای پوشاندن انواع تیرآهن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد سقف های کاذب رابیتس

تجهیزات نصب سقف های رابیتس

برای نصب سقف های رابیتس نیاز است که حتما از تجهیزات خاصی استفاده شود. این تجهیزات بسته به مدل سقف ممکن است متفاوت باشد. با این حال اکنون تجهیزات اصلی که برای اجرای این سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد را ذکر می کنیم.

 • میلگرد، از میلگرد ها برای اتصال سقف رابیتس به سقف اصلی استفاده خواهند کرد و به دو صورت جوشی و دفنی اجرا می شوند.
 • نبشی باربر، نبشی های باربر انواع مختلفی دارند که وظیفه آن ها اتصال سقف کاذب به میلگردهای آویز است.
 • میلگرد فرعی، میلگرد فرعی و زیبا خواهد داشت که رابیتس را نگه دارد و مانع از اعوجاج آن شود. علاوه بر این امر شکل نهایی طرح نیز به وسیله آن ها مشخص خواهد شد.
 • توری رابیتس، این توری از اتصال پایه های اصلی گالوانیزه و مفتول های باریک به وجود می آید.

مشخصات مجری سقف کناف ماهر

اجرای این مدل سقف به اندازه خرید مصالح با کیفیت و مرغوب اهمیت دارد. در صورتی که اجرای سقف به درستی انجام نشود دوام چندان زیادی نخواهد داشت. مجری سقف کناف باید مشخصه های خاصی داشته باشد تا بتواند این مدل را به خوبی اجرا کند. اکنون این مشخصات را برای آشنایی بیشتر شما ذکر خواهیم کرد.

طی کردن دوره های آموزشی

اجرای سقف کاذب با رابیتس نیاز به دقت فوق العاده بالایی دارد و هر شخصی نمی تواند این مدل را اجرا کند. مجری این مدل ضبط باید حتما دوره های آموزشی خاصی را پشت سر گذاشته باشد. شما قبل از انتخاب مجری حتما باید درباره دوره های آموزشی پشت سر گذاشته توسط او اطلاعاتی را به دست آورید. به هر میزان که این دوره ها پیشرفته تر باشد مجری مهارت بیشتری برای اجرای این نوع سقف خواهد داشت.

مهارت شناخت مصالح ساختمانی

برای اجرای سقف کاذب با رابیتس از مصالح ساختمان و تجهیزات ویژه ای استفاده می‌ شود. مجری این مدل ساخت باید به خوبی بتواند این مصالح ساختمانی را شناسایی کند. انتخاب مصالح ساختمانی درست اهمیت فوق العاده بالایی برای اجرای این نوع سقف دارد. در صورتی که مصالح به صورت نامناسب انتخاب شود کار اجرا زیبایی و دوام بالایی نخواهد داشت. علاوه بر این امر مجری با شناخت مصالح مختلف می تواند بهترین پیشنهاد را برای اجرای سقف به شما دهد.

نمونه کار

داشتن نمونه کار یکی از الزامات مجری کناف به حساب می آید. شما قبل از اجرای حتماً باید از مجری نمونه کار درخواست کنید تا سطح مهارت وی را مورد بررسی قرار دهید. البته شما در صورت تمایل می توانید از میان این نمونه کارها یک طرح جذاب برای سقف مد نظر خود پیدا کنید. ارائه نمونه کار می‌ تواند ارائه عکس یا فیلم از پروژه های انجام شده باشد. در صورت عدم داشتن نمونه کار بهتر است که مجری دیگری را برای اجرای سقف انتخاب کنید.

استفاده از تکنولوژی پیشرفته

به دلیل محبوبیت فوق العاده بالای انواع سقف کاذب شاهد هستیم که در چند سال اخیر روش و تکنولوژی های پیشرفته برای اجرای آن ها ابداع شده است. یک مجری ماهر باید اجرای سقف کاذب با رابیتس را با بهترین و پیشرفته ترین تکنولوژی انجام دهد. قطعا اگر موجی از تکنولوژی پیشرفته تری برای اجرا استفاده کند سقف دوام بیشتری دارد. پس یک مجری باید مطابق با تکنولوژی روز عمل کرده و از بهترین تجهیزات و امکانات برای اجرا استفاده کند.

تجهیزات مورد نیاز برای نصب سقف کاذب رابیتس

برای اجرای سقف کاذب نیاز به تجهیزات بسیار زیادی نخواهید داشت. این سقف ها با تجهیزات کمی اجرا خواهند شد. اکنون مهم ترین تجهیزاتی که برای اجرا به آن ها نیاز است را معرفی می کنیم.

 • پیچ گوشتی با اندازه های مختلف
 • مته یا پانچر در صورتی که پروژه بزرگ باشد حتماً نیاز است.
 • یک چکش
 • قیچی فلزی.
 • یک غلتک سوزنی مخصوص
 • کاردک
 • گچ (با محاسبه مقدار، باید حجم اتاقی که سقف در آن نصب شده است و همچنین تعداد و شکل سطوح را در نظر بگیرید.
 • پروفیل فلزی گالوانیزه اصلی
 • عناصر مختلف برای اتصال دهنده ها ( پیچ های خودکار ، لنگرها و غیره)
 • مواد تکمیل شده و بتونه درزها را ببندید (در صورتی که تمام کارها را خودتان از ابتدا انجام دهید).

ضروریت آماده سازی سطح برای اجرای سقف های رابیتس

اگر فکر می کنید تضمین عمر طولانی سقف های رابیتس فقط ساخت و نصب باکیفیت آن است، در اشتباهید. اگر سقف در زمان نصب کاذب رابیتس در وضعیت نامناسبی قرار دارد، ممکن است کار شما بیهوده باشد. الگوریتم اقدامات قبل از شروع نصب سقف کاذب را اکنون ذکر می کنیم که باید به درستی انجام شوند.

 • هر چیزی را که در آنجا ثابت شده است از سقف بردارید، لوسترها، قرنیزها و غیره.
 • اگر رنگ اضافی بر روی سطح است توصیه می شود تا حد امکان آن ها را تمیز کنید تا سقف به خوبی اجرا شود.
 • در صورت وجود هرگونه ایراد در سقف مانند ترک، آن را تعمیر کنید. از آنجایی که در آینده این همپوشانی باید بارهای اضافی را تحمل کند، حتی کوچکترین ترک نیز می تواند در مدت زمان کوتاهی به ابعاد فاجعه بار رشد کند.
 • سقف را با یک عامل خاص با اثر ضد قارچی تمیز کنید. این امر باید بدون نقص انجام شود، به خصوص اگر حمام یا آشپزخانه باشد، جایی که رطوبت بالا لزوما وجود دارد.
 • اگر از توصیه های بالا پیروی کنید، این کار باعث تقویت پوشش سقف می شود، به این معنی که عمر سقف کاذب گچ کاری آینده شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

بستن قرارداد برای اجرای سقف کاذب با رابیتس

در صورتی که قصد اجرای سقف کاذب با رابیتس را برای ساختمان خود دارید حتما باید به فکر بستن قرارداد با مجری باشید. بستن قرارداد الزام زیادی ندارد اما اگر پروژه شما و وسیع باشد حتماً باید یک قرارداد مناسب تنظیم کنید. در قرارداد نیاز است که درباره مدت زمان اجرا و کیفیت آن اطلاعاتی را ذکر کنید. همچنین نیاز است که حتما تعداد نیروهای کار در قرارداد به طور دقیق ذکر شده باشد. همچنین نیاز است بندهای در قرارداد درباره جریمه عدم انجام پروژه به صورت اصولی ذکر کرده باشید. قطعاً این گونه شما قادر خواهید بود با اطمینان خاطر بیشتری کار اجرا را به مجریان واگذار کنید.

بستن قرارداد برای اجرای سقف کاذب با رابیتس

قیمت اجرای سقف کاذب با رابیتس

قیمت یکی از عواملی است که تمامی متقاضیان اجرای سقف کاذب با رابیتس به آن توجه ویژه دارند. عوامل متعددی در تعیین قیمت این مدل اجرا نقش خواهند داشت. همین امر سبب خواهد شد نتوانیم به طور کلی یک قیمت برای اجرای آن در نظر بگیریم. اما شما قادر خواهید بود عوامل موثر در قیمت را بشناسید و با توجه به آن ها هزینه نهایی را تخمین بزنید. هزینه اجرای این مدل سقف در دو دسته هزینه تهیه مواد و هزینه کار نیروی انسانی قرار خواهد گرفت.‌

برای اجرای سقف کاذب به نیروی انسانی خاصی نیاز خواهید داشت. طبیعتاً به هر میزان که پروژه شما بزرگتر باشد این افراد مبلغ بیشتری را طلب می کنند. البته سطح مهارت نیروی انجام دهنده اجرا نیز در قیمت توسط آن ها نقش دارد. البته بعضی مجموعه ها مبلغ بسیار کمی را برای انجام این خدمات از شما اخذ می کنند. فقط کافی است که مراکز اصلی ارائه دهنده این خدمات را پیدا کرده و از آن ها اجرای سقف را طلب کنید.

برای اجرای سقف کناف به تجهیزات و مواد اولیه خاصی نیاز خواهد داشت که به هر اندازه کیفیت آن ها بالا باشد قیمت نیز بیشتر می شود. اما اگر شما مواد اولیه درجه یک برای اجرای سقف انتخاب کنید سقف دوام و استحکام بیشتری دارد. اگر پروژه بزرگ باشد این مواد بیشتر خواهند بود و پرداخت مبلغ بالاتری را طلب می کنند. قبل از انجام این مدل سقف در ساختمان خود حتما به هزینه نیروی کار و تهیه مواد اولیه برای اجرا دقت کافی داشته باشید.

چگونه خدمات اجرای سقف کاذب با رابیتس را درخواست کنیم؟

راه های مختلفی وجود دارد که از طریق آن ها شما قادر خواهید بود خدمات اجرای سقف کاذب با رابیتس را طلب کنید. متناسب با نیاز خود می توانید هر کدام از این روش ها را برای اجرا انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. در صورت تمایل می توانید به صورت حضوری به مراکز انجام دهنده این خدمات مراجعه کنید. مراکز خدمات حضوری این مدل اجرا به وفور دیده خواهند شد اما ممکن است مراجعه حضوری تایم زیادی را از شما بگیرد. به دلیل معایب فراوان این مدل درخواست اجرا چندان توصیه نمی شود.

متقاضیان می توانند به صورت غیر حضوری نیز اجرای سقف کاذب با رابیتس را درخواست کنند. برای بهره گیری از خدمات آنلاین شما باید یک وب سایت معتبر انتخاب کنید. بعد از انتخاب سایت فقط کافی است که به آن مراجعه کرده و خواسته خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست معمولاً نیروی اجرا کننده با شما تماس خواهند گرفت. در مدت زمان کوتاهی شما می توانید این مدل اجرا به صورت آنلاین درخواست کنید. افرادی که مشغله کاری فراوانی دارند این مدل اجرا به آن ها پیشنهاد می شود.

اجرای سقف کاذب با رابیتس چه مدت زمانی طول خواهد کشید؟

قطعا اگر شما قصد اجرای کناف یا هر نوع پوشش دیگری را داشته باشید باید مدت زمان خاصی را به اجرای آن اختصاص دهید. علاوه بر این امر درصورتی که اجرا در یک شرکت یا محیط کار صورت بگیرد می تواند بخش هایی را مختل کند. قطعا در این مواقع متقاضیان اجرای سقفی را انتخاب می کنند که در بازه زمانی کوتاه تری به اتمام برسد. با این حال عوامل متعددی در مدت زمان اجرای این نوع پوشش دخیل هستند.

از جمله این عوامل می توان به سختی پروژه اشاره کرد در صورتی که پروژه شما در شرایط کاری سخت اجرا شود مدت زمان بیشتری اجرای سقف کناف طول خواهد کشید. متراژ پروژه عامل موثر دیگری در این مدت زمان به حساب می ‌آید در صورتی که پروژه عظیم باشد باید تایم بیشتری برای اجرا اختصاص دهید. سطح مهارت نیروی اجرا کننده نیز می تواند سبب شود اجرای این نوع پوشش ها خیلی سریع به اتمام برسد.

برای اجرای سقف کاذب با رابیتس از روش ‌های مختلفی استفاده خواهند کرد. به هر میزان که فناوری اجرا پیشرفته تر باشد قطعاً اجرای سقف در بازه زمانی کوتاه تری به اتمام می رسد. فرقی نمی ‌کند که پروژه شما در چه حد بزرگ باشد و در چه مکانی اجرا شود. در هر صورت قبل از اجرا با نیروی کار درباره مدت زمان آن مشورت کنید. اما اگر نیروی اجرا کننده ماهر باشند نیازی نیست نگرانی بابت مدت زمان اجرا داشته باشید.

اجرای سقف کاذب با رابیتس چه مدت زمانی طول خواهد کشید؟

سخن پایانی

اجرای سقف کاذب با رابیتس هنوز نیز محبوبیت فوق العاده بالایی دارد. افراد زیادی ترجیح می دهند این مدل سقف را برای بنای خود انتخاب کنند. شما می ‌توانید از این مدل سقف در ساختمان خود نهایت بهره را ببرید. البته برخورداری از مزایای این نوع سقف در صورتی امکان پذیر است که به شیوه درستی اجرا شود. ما خدمات اجرای این مدل سقف را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار می دهیم. اگر قصد اجرای این نوع پوشش را دارید می توانید از نیروهای متخصص ما کمک بگیرید.

برای اجرای سقف کاذب با رابیتس باید چه هزینه ای پرداخت کرد؟

مبلغ این مدل اجرا با توجه به هزینه مواد اولیه و نیروهای کار تعیین خواهد شد.

اجرای سقف کاذب با رابیتس چه مدت زمانی طول خواهد کشید؟

مدت زمان اجرای این مدل سقف با توجه به نوع پروژه و غیره تعیین می شود.

چگونه خدمات اجرای سقف کاذب را طلب کنیم؟

به صورت حضوری و آنلاین می توانید این خدمات را درخواست کنید.

مجری سقف کناف باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

نمونه کار، طی کردن دوره های خاص، دانش کافی و تجربه

می توان سقف کاذب رابیتس را در کجا به کار برد؟

از این مدل سقف در ساختمان های اداری و مسکونی نهایت بهره را می برند.