کناف کاری و اجرای کناف

کناف کاری

اجرای کناف و کناف کاری در سازه های مختلفی دیده می شود و به بخش مهمی از ساختمان سازی تبدیل شده است. کناف تقریباً در هر تعمیری مورد استفاده قرار می گیرد و به لطف خواص منحصر به فرد آن، می توان مطلقاً هر گونه سقف یا سازه دیواری را از آن ساخت. این محصولات انواع مختلفی دارند و کناف چند لایه یک مرجع جدید در نوسازی مدرن ساختمان ها به حساب می آید. شما قادر خواهید بود اجرای این نوع پوشش را در بخش های مختلف یک بنا انجام دهید. در این مطلب قصد داریم درباره این امر اطلاعاتی را ذکر کنیم پس با ما همراه باشید.

مشخصات انواع کناف برای کناف کاری

برای اجرای سقف کناف می توانید از پانل های مختلف کناف استفاده کنید.  تمام ورق های این پوشش ساختمانی با خواص مختلف دارای ویژگی های خاصی هستند که در واقع آن ها را از یکدیگر متمایز می کند.

کناف استاندارد

ورق های کناف استاندارد سفید یا خاکستری هستند، این محصولات ساده ترین کناف بوده و گزینه اقتصادی به حساب می آیند.  از کناف های معمولی برای پوشش قاب های ساخته شده از چوب یا فلز استفاده می شود. اجرای کناف از جمله چند سطح و همچنین ساختارهای سه بعدی نیز با آن ها صورت می گیرد. این ورق ها برای اتاق هایی با سطح رطوبت معمولی که در آن تغییرات دمایی جدی وجود ندارد، مناسب نیستند. برای آشپزخانه و حمام، این نوع منع مصرف دارد، زیرا ورق های محافظت نشده پس از مدتی می توانند به دلیل رطوبت تغییر شکل دهند.

مقاوم در برابر رطوبت GKLV

نوع مواد مقاوم در برابر رطوبت دارای ویژگی های مختلفی است که به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم. این محصولات به رنگ سبز یا خاکستری مایل به سبز تولید می شوند. گاهی اوقات برخی از تولید کنندگان آن را صورتی می کنند. دیوار خشک مقاوم در برابر رطوبت نسخه بهبود یافته ای از مواد معمولی است. این نوع ورق ها با افزایش استحکام و خواص ضد آب  ساخته می شوند.  ترکیب هسته گچی آن ها شامل اجزایی است که در برابر رطوبت مقاومت می کند. GKLV برای تعمیرات در اتاق های مرطوب استفاده می شود و کناف کاری ساختمان در این مناطق با آن ها صورت می گیرد.

انواع مقاوم در برابر آتش GKLO

انواع مقاوم در برابر آتش کناف یکی از گران ترین مواد بوده  و رنگ آن ها ورقه ها صورتی یا قرمز است. تفاوت اصلی آن ها با انواع معمولی این بوده که یک هسته قابل اعتمادتر دارند لایه گچ موجود در آن ها قادر به مقاومت در برابر درجه حرارت بالاتر خواهد بود. اجرای کناف و کناف کاری این نوع برای اتاق هایی که خطر آتش سوزی در آن ها زیاد است توصیه می شود. به عنوان یک قاعده، یک نوع مقاوم در برابر آتش از GKL برای ایجاد کانال های تهویه و همچنین برای تکمیل مکان های بالقوه خطرناک کاربرد دارد.

مقاوم در برابر رطوبت و آتش GKLVO

هم در برابر رطوبت و هم در برابر آتش متمایز می کند و اجرای سقف کاذب کناف GKLVO بسیار رایج است. در واقع مواد افزودنی اصلاح کننده در هسته گچ سبب شده که به طور همزمان از هر دو “عنصر” محافظت کند.  رنگ دیوار خشک مقاوم در برابر رطوبت سبز است. به عنوان یک قاعده، GKLVO در ساخت ساختمان های عمومی، ادارات، تاسیسات صنعتی و غیره استفاده می شود. از آنجایی که قیمت آن بالا است، به ندرت برای خانه ها و آپارتمان های شخصی خریداری خواهد شد.

تولید کناف مقاوم در برابر رطوبت

کناف کاری مقاوم در برابر رطوبت می تواند در قسمت های مرطوب یک بنا صورت گیرد. لایه های مقوای این کناف با ترکیبات ضد قارچی و ضد آب مخصوص تولید می شوند. پارامترهای اصلی ورق (طول، عرض و ارتفاع) مشابه اندازه های استاندارد است. ترکیبی که توسط سازندگان مختلف برای ایجاد بهترین خواص ضد آب به مواد استفاده می شود، تفاوت هایی دارد.

در واقع این راز فرآیند فناوری است و توسط تولید کنندگان به طور کامل فاش نمی شود. بنابراین، آنچه که یک ورق کناف را ضد آب می کند، در واقع تکنولوژی تولید را تغییر نمی دهد. به طور کلی در صورت اضافه کردن مواد ضد آب خاص، می توان کناف معمولی را نیز در برابر اثرات منفی رطوبت مقاوم کرد.

بدون چنین اصلاحی، یک ورق معمولی GKL نمی تواند برای مدت طولانی در برابر رطوبت مقاومت کند و با تمام عواقب بعدی به سرعت متورم می شود. با این حال، ورق استاندارد معمولی از نظر کیفیت نسبت به کناف مقاوم در برابر رطوبت، که توسط سازنده مطابق با تمام قوانین تکنولوژیکی تولید شده است، پایین تر خواهد بود.

مزایای کناف کاری

امروزه کناف یکی از پرکاربردترین متریال ها برای دکوراسیون داخلی است. محبوبیت بسیار سقف های کناف سبب شده حتی در ساختمان های اداری نیز شاهد آن ها باشیم. چنین محبوبیتی به دلیل ویژگی های متعددی در این محصولات است. اکنون مهم ترین مزایای اجرای کناف را به طور مختصر ذکر خواهیم کرد.

 • دسترسی راحت به مواد اولیه مورد نیاز برای اجرای کناف
 • دوستی با محیط زیست بر همین اساس آسیبی به محیط زیست وارد نخواهند کرد.
 • وجود خواص فیزیکی و عملیاتی خوب، به طوری که می توان از مواد در حمام، آشپزخانه یا اتاق خواب استفاده کرد.
 • توانایی ایجاد طرح های خاص و منحصر به فرد
 • سهولت ایجاد طاق با طرح های جذاب
 • نصب آسان توسط مجری کناف

مزایای اجرای کناف

چگونه کناف را انتخاب کنیم؟

 کدام کناف برای اجرا بهتر است؟ پاسخ بستگی به وظایفی دارد که صاحبان قرار است از کناف انتظار داشته باشند. انتخاب کناف اول از همه، به سطحی است که با آن برخورد خواهد شد. به عنوان مثال سقف، دیوار و سازه قوسی نیاز است که از کناف های خاصی استفاده کنید. هر یک از انواع کناف دارای کیفیت هایی هستند که برای یک سطح خاص لازم و ضروری به حساب می آیند.

دیوار خشک دیوار

کناف برای تسطیح سطح، ایجاد دیوارهای کاذب، طاقچه ها، قفسه ها، پایه ها و سایر سازه های مشابه در نظر گرفته شده است. با این حال، این ماده را می توان جهانی نامید، زیرا برای هر کاری مناسب خواهد بود. کناف دیواری قیمت بسیار مناسبی دارد، ضخامت چنین ورق هایی 12.5 میلی متر است. توصیه می شود از کناف های بادوام برای قسمت دیوار استفاده کنید که ضخامت بالایی داشته باشند.

 متریال سقف 

این محصولات برای تکمیل سقف برای ساخت سازه های معلق و چند سطحی خریداری می شوند. مصالح مناسب برای اجرای کناف ضخامت کمتر (9.5 میلی متر) و انعطاف پذیری بیشتر نسبت دیواری در نظر گرفته می شود. بنابراین، این ماده به شما اجازه می دهد تا به راحتی (به طور مستقل) عناصر منحنی ساده را برش دهید. کناف های مناسب برای سقف سبک هستند و وزن زیادی را به بنا تحمیل نمی کنند.

ساخت و ساز پیچیده

آخرین نوع کناف قوسی بوده برای ساخت سازه های منحنی پیچیده ایده آل است، زیرا هم قوی و هم بسیار انعطاف پذیر خواهد بود. وجه تمایز آن با دیگر انواع محصولات تقویت کننده فایبرگلاس بوده و  ضخامت این ورق ها تنها 6.5 میلی متر است. معایب قیمت بالا و پردازش پیچیده تر در مقایسه با نمای سقف سبب شده کمتر از آن استفاده شود. البته در اجرای کناف می توانید از انواع قوسی آن نیز استفاده کنید و طرح های جذابی را داشته باشید.

نوع هسته

لایه میانی کناف معمولاً همیشه گچ بوده و سهم آن حدود 93 درصد است. قبلاً در مورد حروف در اختصارات نوشته شده است: “B” به معنای یک نوع ماده مقاوم در برابر رطوبت “O” نسوز است و دو حرف “VO” محصولاتی را نشان می دهد که می توانند هم در برابر رطوبت و هم در برابر آتش مقاومت کنند. با توجه به کاربرد مدنظر خود باید هسته کناف را انتخاب کنید بهتر است بهترین محصول را برای اجرای کناف در نظر بگیرید.

ضخامت ورق های کناف

پارامترهای اکثر سازندگان استاندارد هستند 6.5 میلی متر، 9.5 میلی متر و 12.5 میلی متر.  با این حال، ورق های بسیار ضخیم از کناف 18، 20 و 25 میلی متر نیز وجود دارد.  آن ها در صورتی استفاده می شوند که صاحبان به بادوام ترین پارتیشن ها یا عایق صوتی با کیفیت نیاز داشته باشند. برای قسمت های دیوار و پارتیشن می توانید از ورق هایی با ضخامت کم استفاده کنید. اما برای اجرای کناف محصولاتی با ضخامت نسبتاً کم بیشتر توصیه می شود.

 اندازه ورق کناف برای اجرای کناف

عرض استاندارد – 1200 متر، طول – از 2500 تا 4800 میلی متر برای کناف ها در نظر گرفته می شود.  برای نصب GKL بر روی دیوارها، توصیه می کنیم مواد را با تمرکز بر ارتفاع سقف خریداری کنید. مجری سقف کناف به خوبی می داند چه ابعادی را برای اجرا انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. نوع لبه نیز در انتخاب کناف باید مورد توجه قرار گیرد. محصولات با لبه نازک شده نیم دایره (PLUK) و نازک شده (UK) بیشترین تقاضا را دارند.  برای آب بندی مفاصل محصولات اول به بتونه زیادی نیاز دارید.

نورپردازی به عنوان یک عنصر طراحی

در یک بنا، همراه با عناصر اجرای کناف، می توانید از بسیاری عناصر نورپردازی مانند نصب نور اضافی استفاده کنید. تقریباً در هر یک از سازه های کناف می توان وسایل روشنایی اضافی را نصب کرد. در قسمت هایی مانند اتاق نشیمن ترکیب نوار LED و نورافکن جلوه ای بی نظیر به شما می دهد. البته باید گفت که  چنین نورپردازی را می توان با سقف کاذب نیز اجرا کرد. به طور کلی در انتخاب عناصر نورپردازی توصیه می شود از مجریان کناف کمک بگیرید.

 شیوه کناف کاری

برای اجرای کناف معمولاً از پانل های آماده کناف مجریان استفاده خواهند کرد. استفاده از چنین پانل ها می تواند به طور قابل توجهی روند تکمیل کار را سرعت بخشد. نصب نوع جدید کناف با سطح لمینت تفاوت های زیادی با نصب استاندارد ورق های قدیمی دارد. کل فرآیند نصب کناف های جدید بسیار ساده تر و سریع تر خواهد بود، زیرا در این شرایط می توانید بدون نصب قاب فلزی یا چوبی انجام دهید. در صورت عدم وجود قاب، نصب با استفاده از نوار دو طرفه انجام می شود.

 روش نصب با فریم شامل اقدامات زیر است:

 • برای قاب، می توانید هر دو نوار چوبی و پروفیل های فلزی بگیرید.
 • بسته به طرح مورد نیاز، قاب با روش استاندارد مونتاژ می شود.
 • پروفیل راهنما را هر 20 سانتی متر و نمای قفسه اصلی را هر 40 سانتی متر ثابت می کنیم.
 • پروفیل های قفسه هر 60 سانتی متر به هم متصل می شوند.
 • ما کناف را با پیچ یا پرچ نصب می کنیم.
 • در آخر شکاف بین صفحات با درزگیر پر شده و با نوار تزئینی پوشانده می شود.
 • برای اینکه نصب شما کیفیت بالایی داشته باشد از مواد مدرن استفاده کنید.

مراحل اجرای کناف

اجرای این پوشش ساختمانی توسط مجری طی مراحل خاصی صورت خواهد گرفت که این مراحل را ذکر می کنیم.

کار طراحی و طراحی

مرحله اول کار طراحی است و مشارکت طراحان حرفه ای در چنین مواردی ضروری است. تکمیل یک بنای بزرگ یا مجموعه ای از چندین اتاق یا نصب  سازه های غیر استاندارد (چند سطحی یا منحنی) در هر دو مورد، مشارکت طراحان حرفه ای تقریبا اجباری خواهد بود. عدم داشتن یک طرح منجر می شود اشتباهات در مرحله اجرا رخ دهد که منجر به هزینه های اضافی خواهد شد.

آماده سازی سطح کناف کاری

مرحله بعدی آماده سازی محل، به ویژه سقف است و مجری سقف کناف برای آماده سازی سطح باید مراحل خاصی را انجام دهد. فهرست آماده سازی سطح به وضعیت اولیه محل بستگی دارد و بنابراین هزینه های آماده سازی از صفر تا مقادیر بسیار قابل توجهی متغیر است. علاوه بر تراز کردن، باید کارهای زیر را انجام دهید که آن ها را معرفی می کنیم.

 • ترمیم ترک ها و ترک ها به عنوان منابع اصلی اتلاف حرارت
 • عایق رطوبتی در صورت نیاز
 • درمان با آنتی سپتیک برای محافظت در برابر باکتری ها / قارچ ها

ارتباطات

در مرحله بعد، شما باید انجام ارتباطات متعدد را انجام دهید. متصل کردن ارتباطات قبل از نصب سیستم سقف کناف انجام می شود، زیرا در غیر این صورت قاب و پانل ها تداخل زیادی ایجاد می کنند. قیمت آن ها بسیار متفاوت است و به نوع عنصر، ضخامت فلز، رنگ و ویژگی های پوشش محافظ و تزئینی بستگی دارد. بهتر بوده از بهترین پانل های فلزی برای اجرای سقف استفاده کنید که دوام بالایی داشته باشند.

نصب سقف برای کناف کاری

نصب پانل های مختلف توسط مجریان سقف کناف صورت خواهد گرفت و با توجه به طرح مدنظر نصب متفاوت خواهد بود. معمولاً مجریان قادر هستند سقف های ساده را در زمان اندکی نصب کنند. با این حال اگر سقف پیچیده باشد زمان اجرای آن بیشتر طول خواهد کشید البته سختی پروژه نیز در نصب سقف تاثیر می گذارد. به عنوان مثال بعضی پروژه ها در شرایط سختی باید اجرا شوند که کار نصب را برای مجریان دشوار می کند.

نصب عناصر نورپردازی

در اینجا مهم است که محصولاتی را خریداری کنید که ابعاد آن ها با ابعاد کاست / پانل های استاندارد مطابقت داشته باشند. این امر باعث صرفه جویی در مواد در هنگام نصب و کاهش زمان نصب سقف کناف می شود. لامپ های توکار سقفی و پانل های سقفی LED معمولاً برای اجرای سقف های کناف مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

مدت زمان کناف کاری

بازه زمانی که برای اجرای این پوشش های ساختمانی مورد نیاز است با توجه به عوامل متعددی در نظر گرفته خواهد شد. به عنوان مثال اگر سقف کناف پیچیده باشد اجرا بیشتر طول خواهد کشید. مساحت سقف نیز در این بازه زمانی تاثیر خواهد گذاشت و نباید آن را نادیده گرفت. مهارت مجری کناف عامل موثر دیگر در زمان اجرای کناف به حساب می آید. به طور کلی این نوع سقف ها خیلی سریع اجرا می شوند پس برای زمان اجرای آن ها جای نگرانی نیست.

چه چیزی هزینه کناف کاری را تعیین می کند؟

هزینه کناف کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد که متقاضیان باید با آن ها آشنا شوند. بر همین مبنا عواملی که می توانند در قیمت تاثیر بگذارند را اکنون مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • مساحت اتاق و پیکربندی آن، همه چیز در اینجا واضح است، هر چه مساحت سقف بزرگتر باشد. مصرف مواد بیشتر خواهد بود (از این رو هزینه های مالی رو به رشد است).
 • وضعیت اولیه محل، در اکثر موارد قبل از نصب ساختار سقف، باید مقدار زیادی کار مقدماتی انجام دهید، این نیز هزینه پروژه را افزایش می دهد.
 • پیچیدگی ساختار سقف مونتاژ یک ساختار چند سطحی یا سیستم سقف از چندین صفحه یا سطوح منحنی با یک سقف ساده کاملاً متفاوت است. با توجه به سطح هزینه ها می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.
 • مواد انتخاب شده، سقف های کناف را می توان با انواع مواد از PVC گرفته تا پانل های فلزی و شیشه ای اجرا کرد.

سخن پایانی

شما می توانید اجرای کناف را برای ساختمان نوساز خود یا بنایی که در حال بازسازی آن هستید در نظر بگیرید. اجرای این مدل سقف ها برای انواع بناهای اداری و شرکتی نیز صورت می گیرد. مجموعه ما در زمینه اجرای این پوشش های ساختمانی فعالیت می کند. شما قادر خواهید بود خدمات اجرای این پوشش ها را از طریق مجموعه ما با کمترین هزینه و با بهترین کیفیت درخواست کنید. در صورتی که به راهنمایی های جامع تری نیاز دارید از طریق پشتیبانی با کارشناسان پردیس کناف تماس بگیرید.

– اجرای کناف پردیس
– نصاب سقف کاذب کناف در پردیس
– نصب انواع سقف کاذب کناف و دیوار
– نصب کاغذ دیواری و دیوار پوش
– نصب کناف و باکس تلوزیون

 

✅ نصب سقف کاذب و دیوار پوش
✅ نصب پارکت و قرنیز
✅ نصب آسمان مجازی و تایل معرق
✅ نصب کناف و باکس تلوزیون
✅ نصب کاغذ دیواری و پوستر 3بعدی
✅ نصب سنگ آنتیک بین کابینت
✅ نور پردازی داخل ساختمان و نما

✅ اجراء انواع پروژه های بزرگ و کوچک
✅ انواع دیوار کناف
✅ دیوار آکوا پانل
✅ دیوار پارتیشن
✅ دیوار پوششی
✅ انواع سقف
✅ در تهران بزرگ
✅ تحویل فوری با نازلترین قیمت
✅ اجرای انواع سقف کاذب کناف ودیوار
✅ اجرای سقف کاذب pvc
✅ به صورت تخصصی با بیش از 10سال سابقه کاری
✅ تعمیرات کناف هم پذیرفته میشود
✅ دکوراسیون خانه هایتان را به ما بسپارید

طراحی واجرای انواع دکوراتیو ،دورباکس نور مخفی ،تایل 60*60،اسمان مجازی، دیوار های جداکننده وپوششی، دیوار ال سی دی،با متد جدید روز دنیا

☆ کارهای خود را بدون واسطه انجام دهید.
☆ با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت در تهران.
☆ بازدید از تمام کارها و مشاوره رایگان میباشد.
☆ طراحی ،اجرا وبازسازی .سرعت ،دقت وکیفیت شعار ماست.