اجرای سقف کاذب پلکسی

اجرای سقف کاذب پلکسی

اجرای سقف کاذب پلکسی برای ساختمان های مسکونی و اداری مناسب ترین گزینه به حساب می آید. سقف های پلکسی یک نوع از سقف کاذب هستند که می توان اذعان کرد تنوع فوق العاده بالایی دارند. اجرای این مدل سقف ها می تواند نقش قابل توجهی در زیبا سازی فضای داخلی یک ساختمان داشته باشد. این مدل سقف های کاذب از موادی ساخته شده اند که برای سلامتی افراد مضر نیستند. ویژگی های منحصر به فرد سقف های پلکسی سبب شده محبوبیت بسیار زیادی در میان انواع سقف کاذب داشته باشند.

 

معرفی سقف کاذب پلکسی گلاس

قبل از اجرای سقف کاذب پلکسی گلاس نیاز است با این نوع سقف کاذب آشنا شوید و خصوصیات آن را بشناسید. سقف های کاذب انواع مختلفی دارند که هر کدام از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. سقف پلکسی یک نوع سقف کاذب بوده که در قسمت های مختلف بنا می توان آن ها را نصب کرد. پانل های این نوع سقف مقاومت بالایی دارند و می توان سال های زیادی از آن ها بهره برد.

این مدل سقف به دلیل داشتن مواد اولیه خاص مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد. این ویژگی سبب شده به راحتی بتوان از آن در مراکز درمانی و مدارس بهره برد. ساخت سقف های کاذب با استفاده از پلکسی گلاس یک راه حل کاملاً محبوب است. توانایی آن در انتقال و پراکندگی نور امکان اجرای گزینه های مختلفی را نه تنها برای دکوراسیون تزئینی داخلی بلکه برای تغییرات بصری در شکل آن نیز فراهم می کند.

با قرار دادن نور در داخل سقف، می توانید فضا را بیشتر یا کمتر از آنچه که هست جلوه دهید. با این نوع پوشش می توانید ارتفاع سقف را بالا ببرید یا آن را به مناطق کاربردی تقسیم کنید. سقف‌ های پلکسی به عنوان سقف دوم و با حفظ سقف اولیه ساختمان اجرا می شوند. این نوع سقف کاذب دارای تنوع طرح بی نظیری است و رنگ بندی های مختلفی دارد.

معرفی سقف کاذب پلکسی گلاس

مواد اولیه ساخت سقف های کاذب پلکسی گلاس

برای تولید سقف های پلکسی گلاس هم از شیشه سیلیکات معمولی و هم از جایگزین مدرن آن شیشه اکریلیک استفاده می شود. شیشه اکریلیک یا همان طور که به آن پلکسی گلاس نیز گفته می شود، ماده نسبتاً محکمی است. اگر ضربه به آن منجر به تخریب سقف شود، ترک می خورد، اما قطعات خطرناکی ایجاد نمی کند، که بدون شک ویژگی مثبتی خواهد بود. همچنین چنین سقفی دارای خاصیت عایق صدا و حرارت است.

کاربرد سقف های کاذب پلکسی گلاس

اجرای سقف کاذب پلکسی در مکان های متعددی صورت می گیرد و می توان گفت که کارایی بالایی دارد. ورق پلکسی گلاس یک ترموپلاستیک است که دارای قدرت انتقال عالی، با شفافیت بالا و وزن سبک است. خواص برتر این محصول آن را برای کاربردهایی مانند نورگیر و سقف ساختمان ایده آل می کند. شما برای چنین کاربردهای می توانید از این پوشش ساختمانی استفاده کنید. این محصول در برابر رطوبت بسیار دوام دارد بر همین مبنا در مکان های مرطوب مانند حمام استفاده می شود.

اجرای سقف کاذب پلکسی تنها به منازل مسکونی شما محدود نخواهد شد و در مراکز آموزشی و اداری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شما برای سقف شرکت می توانید از این پوشش استفاده کنید و دارای گزینه های متعددی است. معمولاً برای مراکز اداری از رنگ های تیره و نیمه شفاف این پوشش ها استفاده می کنند. توصیه می کنیم بهترین درجه کیفی سقف‌ کاذب پلکسی را برای اجرا در مراکز اداری انتخاب کنید تا بتوانید مدت زمان زیادی از آن بهره ببرید. طرح و رنگ نهایی سقف‌ کاذب پلکسی را نیز با توجه به دکوراسیون داخلی فضا انتخاب کنید.

ویژگی های سقف پلکسی گلاس

سقف‌ های پلکسی گلاس با توجه به مواد اولیه که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد دارای ویژگی های خاصی هستند. با اطلاع از ویژگی های این سقف می توانید با اطمینان خاطر بیشتری از آن استفاده کنید. اکنون مهم ترین ویژگی های سقف پلکسی را برای آشنایی بیشتر شما با این پوشش ذکر خواهیم کرد. این پوشش های ساختمانی در برابر رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. همین ویژگی باعث شده بتوان از آن ها در شهرهای جنوب و شمال کشور که رطوبت زیاد است استفاده کرد.

سقف‌ پلکسی دارای انواع نیمه شفاف، مات، شفاف و غیره است که می توان از آن ها استفاده کرد. انواع طرح دار این سقف ها نیز وجود دارد به عنوان مثال سقف هایی با طرح های سنتی که بسیار جذاب هستند. شما می توانید از روش های نورپردازی مختلفی برای این مدل سقف استفاده کنید. این پوشش های ساختمانی قابل شستشو هستند که این ویژگی نگهداری از آن ها را بسیار راحت کرده است. در صورت تمایل می توانید به تأسیساتی که پشت سقف‌ هستند به راحتی دسترسی پیدا کنید.

اجرای سقف کاذب پلکسی در اتاق های کوچک و تاریک

این نوع پوشش ها برای اتاق های تاریک و کوچک بهترین گزینه به حساب می آیند که این امر به دلیل نوع ساخت آن ها است. سقف کاذب پلکسی گلاس دارای انواع شفاف بوده که می تواند نور فضا را بیشتر کند. از این نوع سقف حتی برای راهروهای ساختمان که هیچ نور طبیعی ندارند نیز استفاده می کنند. برای فضاهای کوچک توصیه می کنیم از پانل های روشن این نوع سقف استفاده کنید. البته مجری کناف  می تواند با نورپردازی صحیح روشنایی این فضاها را افزایش دهد.

اجرای سقف کاذب پلکسی در اتاق های کوچک و تاریک

چگونه پلکسی گلاس را برش دهیم؟

برای اجرای سقف کاذب پلکسی گلاس دانستن نکات خاصی الزامی است که یکی از مهم ترین آن ها نحوه برش این سقف است. برش نامناسب مصالح این مدل سقف سبب خواهد شد نتوان از آن ها استفاده کرد. در حین نصب، قطعاً باید پانل ها را مطابق با اندازه مد نظر و مناسب قرار دهید. نکته اصلی این بوده که لبه پانل ها را ذوب نکرده یا مواد را بیش از حد گرم نکنید. پلکسی گلاس را می توان با کاتر برش داد اما ابتدا باید یک خط بکشید.

چند بار پشت سر هم با کاتر تیز روی آن خط مستقیم کشیده می شود تا اینکه بریدگی به نصف ضخامت صفحه پانل برسد. عناصر منحنی سقف با استفاده از یک ابزار با بوم برای نجاری بریده می شوند. همچنین توجه داشته باشید که در هنگام برش سقف نباید آثار خراش بر روی آن به جای بماند. برای جلوگیری از ایجاد خراش الزامی است که از ابزارهای مناسب استفاده کنید. مجری کناف بهترین ابزارها را برای اجرای هر چه باکیفیت تر سقف مورد استفاده قرار می دهد.

نصب سازه پلکسی گلاس با نورپردازی

روش های مختلفی برای اجرای سقف کاذب پلکسی گلاس وجود دارد که می توان از آن ها بهره برد. اما اکنون یک روش رایج برای اجرای این نوع سقف بیان می کنیم که معمولاً مجریان از آن بیشتر استفاده می کنند. در این روش ابتدا یک قاب برای سیستم سقفی ایجاد می شود و سپس پانل های آماده شده در آن قرار می گیرند. اصول کلی نصب مشابه نصب دیگر سقف های کاذب است اما نصب سقف های پلکسی گلاس با وسیله خودتان به راحتی ممکن نیست.

برای اجرای سقف کاذب پلکسی نیاز بوده خط اتصال سازه در امتداد محیط و روی دیوارها تراز شده و با طناب مشخص شود. در نصب گوشه های دیوار هر 40-60 سانتی متر به دیوار نصب می شوند. سپس در امتداد محور تعیین شده راهنماها هر 120 سانتی متر، طناب هایی برای علامت گذاری آویزها کشیده می شود. فاصله بین نقاط اتصال مجاور نمی تواند بیش از 120 سانتی متر باشد. انتهای آویزها در فاصله 60 سانتی متری از دیوار نصب شده است.

مجریان توصیه می کنند حداکثر فاصله را بین آن ها در اجرای سقف کاذب پلکسی ایجاد کنند. علاوه بر این، هنگام برنامه ریزی مکان آویزها، مرکز اتاق و نه دیوار، به عنوان نقطه مرجع در نظر گرفته می شود. به لطف این شیوه نصب، سقف پلکسی به صورت متقارن قرار خواهد گرفت. سپس ریل های نگهدارنده به طول 60 و 120 سانتی متر به صورت متوالی سوار می شوند. نصب صحیح با اندازه گیری نوار و گوشه بررسی می شود. اگر همه چیز طبق اصول انجام شود، گوشه ها باید مستقیم باشند و اندازه قفسه ها باید 60 سانتی متر باشد.

اجرای سقف کاذب ترکیبی

اجرای سقف کاذب پلکسی با دیگر مصالح ساختمانی نیز صورت می گیرد که به عنوان اجرای سقف کاذب ترکیبی معرفی می شوند. به عنوان مثال اگر سقف در یک اتاق خشک نصب شود، می توان از متریال های دیگری مانند چوب استفاده کرد. برای اجرای این سقف پانل ها در سلول قاب قرار می گیرند.  پانل ها با ریل های عریض به جعبه سیم پیچ شده و با پیچ هایی که دارای درپوش های تزئینی هستند، بسته می شوند. عناصر لزوماً نباید اندازه استاندارد داشته باشند، می توان آن ها را بر اساس طراحی مد نظر برش داد.

دوام و ماندگاری سقف پلکسی گلاس به چه عواملی وابسته است؟

سقف های پلکسی گلاس جزو پوشش هوایی به حساب می آیند که دوام و ماندگاری زیادی دارند. با این حال عواملی در طول عمر مفید این پوشش ها نقش دارد که به آن ها خواهیم پرداخت. مهم ترین مورد کیفیت است، مصالح با کیفیت طول عمر بیشتری دارند. این نوع سقف انواع مختلفی دارد شما باید متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه خود نوع مناسب را انتخاب کنید. استفاده از نوع نامناسب این پوشش ها منجر خواهد شد نتوانید مدت طولانی از سقف بهره ببرید. مجری سقف کناف با توجه به ساختمان شما و شرایط آب و هوایی نوع مناسب را به شما پیشنهاد خواهد داد.

شیوه اجرای کناف  و کاذب عامل دیگری به حساب می آید که در طول عمر آن ها دخیل است. می توان گفت که تنها مصالح ساختمانی نیستند که دوام و کیفیت سقف را تضمین می کنند بلکه اجرا نیز به همان اندازه مهم است. مجری اگر به شیوه درستی سقف را اجرا کند می توانید مدت بیشتری از آن بهره ببرید. اجرای نامناسب سقف سبب خواهد شد که بعد از گذشت مدت نه چندان زیادی نشست کند. البته نگهداری شما نیز در دوام آن نقش بسیار زیادی دارد. بهتر است اگر قصد تمیز کردن این نوع پوشش ها را دارید از مواد مناسب استفاده کنید تا به سقف آسیبی وارد نکنید.

قیمت اجرای سقف کاذب پلکسی

قیمت گذاری اجرای سقف کاذب با توجه به عوامل متعددی تعیین خواهد شد. با در نظر گرفتن عواملی که در قیمت اجرای سقف دخیل خواهند بود می توانید هزینه نهایی را تخمین بزنید. به طور کلی هزینه خرید سقف کاذب پلکسی و دستمزد نیروهای کار در این مبلغ نقش دارد. اکنون برای درک بیشتر شما از عوامل دخیل در قیمت هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

محاسبه هزینه خرید سقف کاذب پلکسی

مبلغ خرید پانل های سقف کاذب و کناف، بخشی از هزینه اجرای سقف کاذب کناف و کاذب به حساب می آید. مبلغی که شما باید برای خرید مصالح اجرای این سقف پرداخت کنید متناسب با عواملی تعیین می شوند. یکی از عوامل دخیل در قیمت مصالح شرکتی است که آن ها را تولید می کند. نوسانات بازار، نوع مصالح و مرکز عرضه کننده دیگر عواملی هستند که در قیمت خرید آن ها نقش خواهند داشت.

محاسبه دستمزد نیروی کار

دستمزد مجری سقف کناف  وابسته به عوامل متعددی است که یکی از مهم ترین آن ها سطح مهارت مجری به حساب می آید. قطعاً مجری اگر مهارت بالایی داشته باشد مبلغی بیشتری را از شما درخواست خواهد کرد. تعداد مجریان نیز در هزینه نقش دارد و برای هر کدام از این افراد باید مبلغ خاصی را در نظر گرفت. اما مزیت سپردن کار به چند مجری این است که پروژه خیلی سریع تر به اتمام می رسد.

قیمت اجرای سقف کاذب پلکسی

مدت زمان اجرای سقف کاذب پلکسی

در بعضی مواقع اجرای کناف و کاذب در مراکز اداری و شرکت ها صورت می گیرد قطعاً در این مواقع نیاز است که اجرا سریع تر به اتمام برسد. مدت زمانی که اجرای این مدل سقف طول خواهد کشید وابسته به عوامل متعددی خواهد بود. یکی از شاخص ترین این عوامل سختی و پروژه به حساب می آید اگر پروژه شرایط سخت داشته باشد مدت زمان اجرا بیشتر است. نوع سقف نیز در تایم اجرا موثر خواهد بود بعضی از این سقف های کاذب سریع تر اجرا می شوند.

البته نباید نقش مجری کناف و کاذب را در تایم اجرای این مدل سقف ها نادیده بگیریم. مجریان ماهر و کار بلد با برخورداری از مهارت بالا قادر هستند اجرا را سریع تر انجام دهند. اما به طور کلی این مدل پوشش ها خیلی سریع تر از دیگر مصالح ساختمانی اجرا خواهند شد. پس اگر شما به دنبال اجرای یک مدل سقف هستید که در این زیبایی نصب سریع و راحتی داشته باشد سقف پلکسی گزینه مناسبی به حساب می آید.

چگونه خدمات اجرای سقف کاذب پلکسی را درخواست کنید؟

اگر شما قصد داشته باشید از خدمات اجرای سقف کاذب پلکسی استفاده کنید می توانید از راه های متنوعی این کار را انجام دهید. یک راه بهره گیری از این خدمات مراجعه حضوری به مراکزی است که در این زمینه فعالیت می کنند. اما اگر شما تایم کافی برای انجام این کار را ندارید خدمات آنلاین گزینه مناسبی برای شما به حساب می آیند. به راحتی می توانید از طریق سایت هایی که در زمینه اجرا فعال هستند چنین خدماتی را درخواست کنید. اما اگر قصد استفاده از خدمات آنلاین را دارید حتما باید نکات خاصی را بدانید.

ابتدا بررسی کنید که سایت مد نظر دارای مجریان ماهر برای اجرای سقف کاذب پلکسی است. اگر مجریان اجرا کننده این مدل سقف مهارت لازم را نداشته باشند نتیجه نهایی اجرا چندان خوشایند نخواهد بود. همچنین بررسی کنید که برای خدمات اجرا هزینه مناسبی را از شما درخواست می کنند و سپس کار اجرا را به آن ها بسپارید. تعهد کاری و پایبند بودن به اصول کاری از جمله موارد دیگری به حساب می آیند که نیاز است در نظر بگیرید.

سخن پایانی

اجرای سقف کاذب پلکسی در آشپزخانه، حمام، سالن پذیرایی و غیره صورت می گیرد. این مدل سقف مقاومت فوق العاده بالایی در برابر رطوبت دارد و همین ویژگی آن را منحصر به فرد کرده است. مجموعه ما در زمینه اجرای این مدل سقف خدمات ارائه می دهد که می توانید از این خدمات بهره ببرید. اجرای سقف های پلکسی را با اطمینان خاطر به ما بسپارید تا یک سقف درجه یک را به شما تحویل دهیم. پشتیبانی ما از نیروهای متخصص تشکیل شده است تا به سوال های شما پاسخ دهند می توانید با آن ها از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید.

مدت زمان اجرای سقف کاذب پلکسی چقدر خواهد بود؟

به طور کلی این نوع پوشش ها در بازه زمانی کوتاهی اجرا می شوند.

هزینه اجرای سقف کاذب پلکسی چقدر است؟

مبلغی که باید برای اجرای این سقف ها بپردازید وابسته به هزینه خرید مصالح و دستمزد مجری کناف و کاذب خواهد بود.

برای استفاده از خدمات آنلاین اجرای سقف کاذب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

معتبر بودن، سطح مهارت مجریان و پایبند بودن به اصول کاری.

سقف‌ کاذب پلکسی گلاس در کجا مورد استفاده قرار می گیرد؟

اجرای سقف کاذب پلکسی گلاس در مکان های مختلفی مانند آشپزخانه و سالن های بزرگ صورت می گیرد.

مهم ترین ویژگی های سقف های پلکسی گلاس چه هستند؟

مقاومت بالا در برابر رطوبت، تنوع طرح و رنگ، نصب بسیار سریع، طول عمر مفید بالا و زیبایی بصری خیره کننده