اجرای سقف کاذب کناف در تهران

اجرای سقف کاذب کناف در تهران

اگر در ساختمان‌های بزرگ و خانه‌های مدرن نگاهی به سقف انداخته باشید، احتمالا متوجه تفاوت طراحی سقف این فضاها با سقف خانه‌های معمولی شده‌اید. امروزه سقف‌های مدرن و جذاب در بسیاری از فضاها از جمله لابی هتل‌ها و آپارتمان‌ها، سالن‌های همایشی، دفاتر کاری و خانه‌هایی که دکوراسیون مدرن دارند، دیده می‌شوند. اگر شما هم می‌خواهید سقفی متفاوت و مدرن برای خانه خود داشته باشید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله همه چیز را درباره انواع سقف کاذب کناف و اجرای سقف کاذب کناف در تهران می‌خوانید.

کناف سقف کاذب چیست؟

حتما تاکنون اصطلاح سقف کاذب به گوشتان خورده است. سقف کناف یا کاذب به نوع خاصی از گچ گفته می‌شود که بسیار سبک است و تا 75 درصد قابلیت بازیافت دارد. این گچ برای اولین بار در آلمان و توسط شخصی به نام کناف ساخته شد که بعدها نام شرکت تولیدکننده گچ‌های پیش ساخته خود را کناف گذاشت. امروزه در بازار گچ‌های پیش ساخته را با نام کناف می‌شناسند. در حال حاضر سقف کاذب کناف در تمام دنیا ساخته و استفاده می‌شود اما همچنان بهترین تولیدکننده آن کشور آلمان است. البته امروزه از انواع غیر گچی کناف نیز استفاده می‌شود. به طور کلی پنل‌های گچی و غیرگچی پیش ساخته که در آنها از پروفیل‌های فولادی استفاده شده باشد را کناف می‌گویند.

چرا باید از کناف سقف کاذب استفاده کنیم؟

تهران شهری زلزله‌خیز است و ساخت خانه‌ای که ضد زلزله باشد در تهران اهمیت بالایی دارد. به دلیل نحوه اتصال پنل‌های سقف به هم، کناف مقاومت خانه در برابر زلزله را بالا می‌برد و اجرای سقف کاذب کناف در تهران برای ایمنی خانه اهمیت بالایی دارد.کناف در برابر حرارت و صدا مقاوم است و اجرای سقف کاذب کناف در تهران سبب می‌شود خانه شما از سرما و گرما و صداهای بیرون از خانه در امان بماند. همچنین سقف کناف به حفظ هوای داخل خانه کمک می‌کند و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد.با اجرای سقف کاذب کناف در تهران می‌توانید تاسیسات عبوری و کابل‌های برق و لوله‌هایی که از سقف می‌گذرد را پوشش دهید. کناف سقف کمک می‌کند ضمن دسترسی همیشگی به تاسیسات، آنها را مخفی کنید تا فضای خانه را شلوغ نکنند.کناف سقف کاذب سبک است و نصب و تعمیرات آن به راحتی انجام می‌شود. ضمن اینکه اجرای سقف کاذب کناف در تهران هزینه کمی دارد و مقرون به صرفه است.کناف سقف کاذب، انعطاف‌پذیری بالایی دارد و دست شما را برای طراحی باز می‌گذارد. شما می‌توانید هر طرحی که متناسب با سلیقه و دکوراسیون خانه‌تان باشد را به راحتی اجرا کنید. همچنین رنگ‌پذیری بالای کناف سقف کاذب باعث می‌شود تا بتوانید به راحتی هر رنگی را برای طراحی کناف سقف کاذب استفاده کنید.

با اجرای سقف کاذب کناف در تهران می‌توانید نورهای مخفی زیبایی در سقف خانه‌تان استفاده کنید. نکته‌ی دیگری که سقف کاذب کناف را از سقف معمولی مجزا می‌کند، این است که نصب لوستر در سقف کاذب راحت تر انجام می‌شود.جالب است بدانید کناف بجز سقف، در بخش‌های دیگر خانه و برای طراحی دیوار دکوراتیو یا به عنوان دیوار جداکننده نیز کاربرد دارد.اما در ادامه درباره انواع اجرای سقف کاذب کناف در تهران می‌خوانید.

انواع سقف کاذب کناف

اجرای سقف کاذب کناف در تهران انواع مختلفی دارد. برای آنکه بتوانید بهترین گزینه را برای طراحی خانه خود انتخاب کنید در ادامه درباره هر کدام از انواع سقف کاذب کناف مفصل صحبت می‌کنیم.

سقف کاذب یکپارچه

سقف کاذب ساده یا یکپارچه، اولین نوع سقف کاذب کناف است که در ساخت و اجرای آن مصالح کمی استفاده می‌شود و هزینه پایینی دارد. مزیت این سقف کاذب کناف به نسبت انواع دیگر این است که با سرعت بیشتری اجرا می‌شود. اجرای سقف کاذب کناف در تهران به صورت یکپارچه برای خانه‌های مسکونی گزینه مناسبی است و به 2 شکل اجرا می‌شود.

اگر سطح کار بیشتر از 50 مترمربع باشد، دهانه‌های بزرگتر از 4 متر داشته باشیم و آویز سقف بیشتر از 450 میلی‌متر باشد، زیرسازی سقف کاذب ثابت از 2 جهت انجام می‌شود تا استحکام کار بالاتر برود.

اما اگر سطح کار کمتر از 50 مترمربع باشد، دهانه‌های کوچکتر از 4 متر داشته باشیم و ارتفاع آویز سقف کمتر از 450 میلی‌متر باشد، زیرسازی سقف کاذب در یک جهت انجام می‌شود.

البته شما در هر 2 نوع می‌توانید طرح مورد علاقه خود را اجرا کنید. اما برای اطلاعات بیشتر و جلوگیری از ضررهای ناشی از نداشتن اطلاعات کافی، لازم است این موارد را در نظر داشته باشید.

انواع سقف کاذب کناف

سقف کاذب دکوراتیو

این سقف کاذب همانطور که از اسمش پیداست، برای زیبایی سقف کاربرد دارد. از سقف کاذب دکوراتیو می‌توانید برای تزیین سقف خانه و محل کار، سقف لابی و سالن‌های سمینار استفاده کنید. اجرای سقف کاذب کناف در تهران به صورت دکوراتیو از بخش‌های زیر تشکیل شده است

باکس ساده حاشیه

باکس نور مخفی حاشیه

سقف کاذب منحنی

سقف کاذب کمانی

سقف کاذب تونلی

قوسی و گنبدی

به وسیله این بخش‌های پیش ساخته می‌توانید طرح مورد علاقه خود را اجرا کنید.

سقف کاذب متحرک

این سقف کاذب از صفحات 60 در 60 سانتی‌متری ساخته شده که قابلیت جابجایی و تعویض دارند. این نوع سقف، قابلیت دسترسی به فضای پشت سقف کاذب را به شما می‌دهد و می‌توانید تاسیسات ساختمان را در سقف کاذب پنهان کنید. مهم‌ترین کاربرد سقف متحرک در فضاهایی مانند بیمارستان و مدارس است. اما سقف کاذب متحرک انواع مختلفی دارد که برای فضاهای دیگر نیز استفاده می‌شود.

سقف متحرک گچی ساده

این سقف صرفا جنبه تزئینی دارد و عایق مناسبی برای رطوبت و صدا نیست

سقف روکش PVC

اجرای سقف کاذب کناف در تهران به وسیله سقف PVC، معمولا برای سرویس بهداشتی و حمام کاربرد دارد، چرا که سقف کاذب پی وی سی عایق مناسبی برای رطوبت است. اگر پشت سقف PVC را فویل آلومینیوم بچسبانیم، عایق قوی‌تری خواهد شد و برای استخر نیز استفاده می‌شود.

سقف کاذب AMF

این سقف نسوز است و به دلیل عایق صوتی که دارد برای آگوستیک کردن فضا و استفاده از استودیوها کاربرد دارد.

پنل های گچی پیش ساخته

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد، کناف در اصل پنل‌های گچ پیش‌ساخته است که در اجرای سقف کاذب کناف در تهران به اشکال مختلف استفاده می‌شود. گرچه امروزه انواع کناف مورد استفاده است و ما هم درباره بعضی از آنها صحبت کردیم، اما برای اجرای سقف کاذب کناف در تهران به شکل استاندارد و کاربردی لازم است با انواع پنل‌های گچی نیز آشنا شوید.

پنل گچی معمولی یا ساده

این پنل گچی در ساخت بخش خشک و زیرسازی کناف کاربرد دارد.

پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت

از ترکیب گچ و مواد مقاوم در برابر رطوبت پنل های MR ساخته می‌شود. این پنل‌ها روکشی سبز دارند و برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده می‌شوند.

پنل گچی مقاوم در مقابل رطوبت و آتش

این پنل از ترکیب گچ با الیاف شیشه و مواد مقاوم در برابر آتش و رطوبت ساخته شده و روکش سبز دارد.

اجرای سقف کناف

نکات مهم در اجرای سقف کاذب کناف در تهران

مهم‌ترین سوالی که برای افراد معمولی در اجرای سقف کاذب کناف در تهران پیش می‌آید این است که چه زمانی برای نصب کناف بهتر است. بهترین زمان برای نصب سقف کاذب کناف، زمانی است که تاسیسات به طور کامل نصب شده باشند و گچ‌کاری یا کاشی‌کاری دیوارها تکمیل شده باشد. اگر قصد تعمیر سقف خانه خود را دارید یا در حال حاضر در منزل خود سکونت دارید و می‌خواهید سقف کناف نصب کنید در نظر داشته باشید که نصب و اجرای سقف کاذب کناف در تهران کثیفی زیادی ایجاد می‌کند. برای مراقبت از وسایل دیگر خانه لازم است تمام اسباب خانه را جمع کنید تا با مشکل جدی مواجه نشوید.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اجرای سقف کاذب کناف در تهران با وجود هزینه‌های پایین، زمان‌بر و هزینه‌بر است و جدا کردن کناف از سقف کار سختی ست. به همین دلیل لازم است پیش از اجرای کناف سقف کاذب در تهران حتما طرح مورد نظر خود را به دقت انتخاب کنید.دکوراسیون کلی خانه یا فضای کاری، سلیقه شخصی شما، مساحت خانه یا فضای کار و میزان هزینه‌ای که می‌خواهید برای اجرای سقف کاذب کناف در تهران انجام دهید، از مهم‌ترین فاکتورها برای طراحی کناف سقف کاذب است. توجه داشته باشید که رنگ‌های تند و تیره و طراحی‌های پیچیده برای محیط‌های کوچک مناسب نیست و در طولانی مدت چشم شما را خسته می‌کند. همچنین برای فضاهایی مانند اتاق خواب بهتر است از رنگ‌های ملایم و آرام استفاده کنید.برای طراحی و اجرای سقف کاذب کناف در تهران، می‌توانید از سقف کشسان که طرح‌های مختلف دارد استفاده کنید.برای فضاهای بزرگ مثل سالن‌های سمینار و همایش، لابی هتل و آپارتمان‌ها و فضاهایی مانند استخرهای بزرگ می‌توانید از طرح‌های شلوغ‌تر و رنگ‌های تیره‌تر نیز استفاده کنید. اما باید ارتفاع سقف را نیز در نظر داشته باشید، چرا که استفاده از رنگ‌های تیره باعث می‌شود ارتفاع سقف کمتر دیده شود.برای طراحی بهتر کناف سقف کاذب می‌توانید از ترکیب چند طرح و رنگ مختلف استفاده کنید. همچنین استفاده از نور می‌تواند جلوه طراحی شما را متفاوت و زیبا کند.

اگر می‌خواهید برای اجرای سقف کاذب کناف در تهران طرحی منحصر به فرد و عالی داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم از یک طراح حرفه‌ای برای طراحی کناف سقف کاذب استفاده کنید. طراح به شما کمک می‌کند تا تمام استانداردهای لازم برای اجرای بهترین طرح در فضای خود را رعایت کنید.طراح مورد نظر خود را با وسواس انتخاب کنید. چرا که استفاده از یک طراح نابلد می‌تواند تمام وقت و هزینه شما را هدر بدهد. حتما چند طراح مختلف را بررسی کنید و نمونه کارهای هرکدام را ببینید. حتی اگر می‌توانید با مشتریان قبلی طراح صحبت کنید تا مطمئن باشید بهترین طراح را برای اجرای سقف کاذب کناف در تهران انتخاب می‌کنید.

پیش از صحبت درباره هزینه اجرای سقف کاذب کناف در تهران، حتما چند سایت و فروشگاه مختلف را بررسی کنید و درباره هزینه‌های کناف سقف، از طراحی تا اجرا، اطلاعات کافی کسب کنید. هزینه اجرای سقف کاذب کناف در تهران به عوامل متعددی از جمله طراحی کناف، ضخامت کناف، مساحت مورد طراحی و متریال استفاده شده در کناف بستگی دارد. به همین دلیل لازم است با توجه به نیاز خود هزینه‌های به روز را استعلام کنید.توجه به قیمت تمام شده کار، بسیار مهم است و باید با بررسی‌های دقیق، اقتصادی‌ترین گزینه را انتخاب کنید. اما توجه داشته باشید که قیمت کم گاهی به معنی کیفیت پایین است. سقف کاذب قرار است تا سالها در خانه شما باشد و اگر طراحی و اجرای سقف کاذب کناف در تهران با کیفیت پایین انجام شود، خیلی زود شما را خسته می‌کند. پس قبل از توجه به قیمت، کیفیت کار پیمانکار را در نظر بگیرید. کسب اطلاعات اولیه درباره اجرای سقف کاذب کناف در تهران، نظیر آنچه در این مقاله گفته شد، می‌تواند به شما کمک کند که از ضرر کردن در این معامله جلوگیری کنیدنکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان بدون نوشتن قرارداد با طراح و مجری طرح کار را آغاز نکنید. نداشتن قرارداد می‌تواند مشکلات زیادی برای شما به وجود آورد.

در متن قرارداد حتما مشخص کنید که پیمانکار قرار است چه آیتم‌هایی را برای شما اجرا کند. حتما نقشه دقیق به همراه نقاطی که باید نور مخفی بخورد را پیوست قرارداد قرار دهید. درباره متریال مورد استفاده در سقف کناف به طور کامل و دقیق در قرارداد توضیح دهید. نحوه محاسبات هزینه، هزینه حمل و نقل و دستمزد کارگران را دقیق ذکر کنید تا بعدا مشکلی پیش نیاید و حتی درباره نحوه درزگیری و نازک کاری کار هم به توافق برسید. نکته مهمی که حتما پیش از شروع کار باید با پیمانکار مطرح کنید، شیوه پرداخت هزینه است که مبهم بودنش می‌تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند.

شرایط نگه داری از سقف کاذب کناف

پنل‌های سقف کاذب، پیش از اجرا باید در شرایط خاصی نگهداری شوند تا آسیب نبینند. لازم است پنل‌ها در سطحی کاملا صاف، حمل و نگهداری شوند تا تاب برندارند و خراب نشوند. صفحات سقف کاذب باید در محیطی تمیز و بدون آلودگی و به دور از رطوبت و تابش مستقیم نور خورشید مراقبت شوند تا به همان شکلی که ساخته شده‌اند به خانه شما برسند.

همچنین رعایت نکات در هنگام نصب سقف کاذب کناف بسیار اهمیت دارد. دمای محیط هنگام اجرای سقف کاذب کناف در تهران نباید کمتر از 5 درجه و بیشتر از 35 درجه باشد. رطوبت محیط نیز بهتر است زیر 60 درصد باشد. البته برای استفاده از پنل‌های مقاوم در برابر رطوبت این عدد می‌تواند کمی بالاتر نیز باشد.

معایب استفاده از کناف سقف کاذب

استفاده از سقف کاذب با تمام خوبی‌هایی که دارد، مشکلاتی نیز به همراه دارد که ممکن است شما را به دردسر بیاندازد. پس لازم است پیش از شروع کار با چالش‌های استفاده از کناف سقف کاذب آشنا شوید.مهمترین مشکل اجرای سقف کاذب کناف در تهران، انتخاب یک پیمانکار مناسب است که طراحی سقف شما را به بهترین شکل انجام دهد و بهترین متریال را برای اجرای سقف کاذب انتخاب کند. استفاده از متریال نامناسب می‌تواند زیبایی کار شما را کم کند و عمر سقف را پایین بیاورد. پس لازم است در انتخاب پیمانکار و متریال مناسب دقت کافی داشته باشید.بعضی از پنل‌های گچی در برابر رطوبت و حرارت مقاوم نیستند و اگر در فضایی مانند سرویس بهداشتی استفاده شوند زود خراب می‌شوند. برای استفاده از سقف کاذب در فضاهای خاص، حتما ضد رطوبت بودن و مقاومت در برابر حرارت را در نظر بگیرید.

بجز مواردی که گفته شد، اجرای سقف کاذب  معایب دیگری ندارد و می‌توانید به راحتی برای دکوراسیون خانه خود از این مدل سقف استفاده کنید.در ادامه به سوالات زیر پاسخ داده ایم:

هزینه طراحی و اجرای سقف کاذب کناف چقدر است؟

هزینه اجرای سقف کاذب به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله متریال مصرفی، ضخامت سقف و طراحی و نور. به همین دلیل بهتر است با توجه به نیاز خود از کارشناسان مربوطه استعلام قیمت بگیرید. نکاتی که در این مقاله گفته شد را در نظر داشته باشید تا از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید.

چه رنگی برای اجرای سقف کاذب کناف بهتر است؟

انتخاب رنگ مناسب برای سقف کاذب بستگی به فضای شما و دکوراسیون کلی و سلیقه شما دارد. پیشنهاد می‌کنم هرقدر که می‌توانید نمونه‌های مختلف را ببینید تا ذهن‌تان برای انتخاب بهترین رنگ باز باشد

اجرای سقف کاذب کناف چقدر زمان می‌برد؟

بستگی به سادگی یا پیچیده بودن کار شما، زمان اجرای سقف کاذب متفاوت است. اگر طرح ساده‌ای را برای سقف انتخاب کنید می‌توانید انتظار داشته باشید در مدت کوتاه‌تری اجرای سقف کاذب کناف در تهران پایان یابد. درباره زمان اجرای سقف کاذب، حتما پیش از شروع کار با پیمانکار به توافق برسید و این مورد را در قرارداد ذکر کنید.

برای خانه‌های کوچک استفاده از طرح‌های شلوغ مناسب است؟

طرح‌های شلوغ فضا را کوچک می‌کند و سقف را پایین‌تر نشان می‌دهد. به همین دلیل استفاده از طرح‌های شلوغ برای خانه‌های کوچک اصلا توصیه نمی‌شود. برای خانه‌های کوچک بهتر است از رنگ‌های خنثی و طرح‌های مینیمالی استفاده کنید.

اجرای سقف کاذب کناف برای اتاق کودک مناسب است؟

اگر طرحی که انتخاب می‌کنید ساده و ملایم باشد می‌توانید از سقف کاذب برای اتاق کودک نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید از سقف کاذب کشسانی که طرح‌های کودکانه دارد استفاده کنید.

نکاتی که در این مقاله گفته شد به شما در انتخاب بهترین پیمانکار برای اجرای سقف کاذب کناف در تهران کمک می‌کند. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.