اجرای سقف کاذب گچی

اجرای سقف کاذب گچی

اجرای سقف کاذب گچی تهران

اجرای سقف کاذب گچی نوعی پوشش جدید است .که امروزه بسیاری افراد به آن گرایش پیدا کرده اند و دورانی که خانه ها و ادارات دارای سقف های ساده و مسطح بودند، گذشته است. امروزه مردم به انواع سقف ها توجه دارند که نوآورانه هستند و منحصر به فرد بودن فضای داخلی را افزایش می دهند. اجرای سقف کاذب جایگزین مناسبی برای گچ کاری محسوب می شود. که سازه آن به صورت پیش ساخته در کارخانه تولید می گردد.

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب اساساً یک سقف اضافی است. که به آن سقف کشویی نیز می گویند، اکثر منازل و ادارات برای نورپردازی و زیباسازی بیشتر با اجرای کناف از این نوع سقف استفاده می کنند. اکثر خانه‌ ها و ساختمان ‌های اداری به نور، سبک و شخصیت خاصی نیاز دارند که سقف های کاذب می ‌توانند آن را فراهم کنند.

سقف های کاذب همچنین به پنهان کردن سیم های برق از نصب چندین چراغ LED یا چراغ های فانتزی کمک می کنند. از این سقف برای سرمایش نیز استفاده می شود همچنین با ارائه فضای داخلی خنک شما را از هزینه های انرژی نجات می دهد. اجرای سقف کناف فضای مورد نیاز برای سرمایش را محدود می نماید بنابراین، به کاهش دفعات استفاده از تهویه مطبوع یا فن کمک می کند علاوه بر این، عایق صدا را فراهم می کند که در بیشتر املاک تجاری مورد نیاز است.

سقف کاذب گچی چیست؟

در دنیای مدرن امروزی اجرای سقف کاذب گچی طرفداران خاص خودش را دارد. و در عین ساده بودنش، می توان با هزینه ای کمتر زیبایی چشمگیری را به فضای اتاق و خانه داد. این سقف همان طور که از نامش پیداست از گچی ساخته شده که یک سولفات کلسیم هیدراته است . و می تواند کیفیتش را برای مدت طولانی حفظ کند. تخته های گچی که به صورت پیش ساخته می باشند.

 

در کارخانه تولید و با استفاده از اسکلت فلزی در محل مونتاژ می شوند. و عمدتاً در فضاهایی که نیاز به سیستم تهویه مطبوع مرکزی دارند استفاده می شوند. سقف کاذب گچی یک عایق صوتی است که سبک وزن، مقاوم در برابر آتش، انعطاف پذیر و نرم است، تخته های گچی انعطاف پذیر هستند. که به طراحان اجازه می دهد. به راحتی آن را شکل دهند همچنین این تخته ها با الیاف شیشه تقویت شده اند تا آن را به یک عایق عالی تبدیل کنند.

مزایای نصب سقف کاذب گچی

نصب آسان

شما باید یک تیم حرفه ای را در زمان اجرای سقف کاذب گچی انتخاب نمایید آنها مسئولیت برنامه ریزی، طراحی و فرآیند نصب را بر عهده می گیرند. آنها می توانند سقف را به صورت سفارشی در اشکال و اندازه های مختلف با روکش صاف برای رنگ آمیزی یا لمینیت بسازند. فرآیند نصب برای یک مجری کناف بسیار آسان است. و می تواند یک طرح سقف کاذب گچی را به شما ارائه دهد که متناسب با شرایط فضای زندگی شما باشد.

قابلیت روشنایی

با اجرای سقف کاذب گچی می توانید .با استفاده از گزینه هایی مانند نور نقطه ای (چراغ های سفید برای مطالعه) یا نور پراکنده برای مهمانی ها فضای داخلی خانه خود را واقعاً روشن کنید. طراحی سقف کاذب کاملاً سعی می کند تا خانه شما را به روش صحیح روشن کند.

سیم کشی و لوله کشی مخفی

سیم کشی وسایل سقفی مانند پنکه ها، چراغ ها، تهویه مطبوع را می توان به راحتی بین سقف کشویی و سقف اصلی قرار داد. این کار نیاز به درهم تنیدگی سیم ها را در سقف یا روی سقف از بین می برد و ظاهر خانه شما را بهبود می بخشد. اجرای سقف کاذب گچی یک راه عالی برای پنهان کردن سیم ها، خطوط لوله، دریچه ها، مجاری و مناظر ناخوشایند است. آنها همچنین برای نصب تهویه مطبوع متمرکز در دفاتر در حالی که لوله ها و دریچه های آب را پنهان می کنند استفاده می شوند.

بهره وری انرژی

با اجرای سقف کاذب گچی می توانید حجم هوای اتاق را کاهش داده که در نتیجه باعث کاهش استفاده از تهویه مطبوع می شود از این رو می توانید در قبض انرژی صرفه جویی کنید.

عایق حرارتی

وقتی تراس بالای سقف در معرض آفتاب قرار می گیرد هوای اتاق گرم می شود. اجرای سقف کاذب گچی برای عایق حرارتی موجب ایجاد یک شکاف هوا بین سقف اصلی و سقف کاذب شده و همین امر باعث می شود اتاق بسیار خنک تر و با طراوت تر باشد.

عایق صدا

طراحی سقف کاذب همچنین دارای خواص آکوستیک عالی است. مشکل اصلی در یک آپارتمان این است .که صدا از واحد بالا می آید شما با اجرای سقف کاذب گچی می توانید یک سطح عایق بین سقف تا بالای سقف ایجاد کنید و صدا را کاهش دهید.

هدف زیبایی شناسی

طراحی سقف کاذب گچی این روزها نماد مدرنیته و پیچیدگی است. همچنین برای پنهان کردن مجرا و عناصر ساختاری نامناسب مانند تیرها استفاده می شود، از این رو ظاهر زیبایی شناسی خوبی به خانه در انواع اشکال هندسی، گل دار و منحنی و غیره می دهد.

تعمیر بدون دردسر

زمانی که سقف آسیب ببیند نیاز به تعمیر فوری دارد این ممکن است. فضای داخلی را خراب کند و بعد از آن نیاز به بازسازی داشته باشد. اجرای سقف کاذب گچی که با مواد سبک وزن و طراحی ویژه ساخته شده است. بسیارمقرون به صرفه در زمان تعویض هست.

دسترسی آسان

هنگامی که در سقف کاذب گچی نیاز به انجام برخی اصلاحات مانند قرار دادن پریز برق یا ایجاد خطوط لوله دارید. تعمیرکاران به راحتی و بدون شکستن کل سقف تعمیرشان را انجام می دهند. سقف کاذب گچی به راحتی قابل دسترس است. زیرا در قسمت های مختلف کاشی کاری شده اند. و با برداشتن یک کاشی به بخش عمده ای از سقف دسترسی پیدا می کنند.

آیا سقف کاذب گچی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد؟

با اجرای سقف کاذب گچی فقط به تمیز کردن دوره ای نیاز دارید و احتیاج به نگهداری زیادی نیست اما به متریال و فریم آن هم بستگی دارد. هنگام تمیز کردن سقف کاذب گچی، باید مراقب باشید که هیچ تماسی با آب اتفاق نیفتد، آب به دوام سقف آسیب می رساند. در صورت وجود نشتی در سقف، اسکلت فلزی در اثر آب تحلیل رفته و سقف کاذب گچی ممکن است فرو بریزد.

انواع سقف کاذب

در اجرای سقف کاذب گچی، این سقف است. که سقف اصلی را به همراه چند سیم کاذب و خطوط لوله می پوشاند. سقف های کاذب از مواد مختلفی مانند ورق آزبست. گچ تخته، گچ، پانل آلومینیوم، چوب و غیره تشکیل شده اند. اجرای سقف کاذب گچی نه تنها جلوه های بصری فضای داخلی را زیبا می کند بلکه به عنوان عایق صدا و آتش نیز عمل می کند. تخته های گچی به راحتی نصب و تمیز می شوند و می توانند جلوه ای بدون درز به سقف شما بدون اتصالات زیاد ببخشند. از آنجایی که این سقف ها در ماشین آلات کارخانه تولید می شوند، ثبات و کیفیشان حفظ می شود.

انواع تخته های گچی

سقف مقاوم در برابر رطوبت

با اجرای سقف کاذب گچی و با گذشت زمان، رطوبت از طریق سقف های دارای نشتی یا لوله های تهویه مطبوع به صفحات گچی نفوذ می کند. این می تواند منجر به رشد قارچ در سقف شود یا حتی باعث تغییر شکل تخته ها شود برای جلوگیری از این امر، تخته های مقاوم در برابر رطوبت استفاده می شود. کپک می تواند در مناطقی از خانه شما هر جا که رطوبت وجود دارد ظاهر شود و تهویه آن محدود باشد. به ویژه زیر زمین ها و حمام ها که مستعد رشد کپک هستند.

سقف ‌های مقاوم در برابر رطوبت با عملیات ویژه نه تنها از گسترش کپک جلوگیری می‌ کنند. بلکه می ‌توانند از رشد باکتری ‌های مولد لکه در سطح تحت نیز جلوگیری کنند. پانل رطوبت کناف یک تخته گچی با کارایی بالا است. که در برابر نفوذ رطوبت مقاومت می کند و در مناطق داخلی ساختمان مانند آشپزخانه و حمام به کار برده می شود. همچنین مناسب نصب به روی دیوار و سقف است.

ویژگی ها و مزایا

 • پنل رطوبت کناف برای حمام های مسکونی، آشپزخانه ها و مناطق عمومی با رطوبت بالا ایده آل است.
 • بر خلاف گچ تخته استاندارد، تحت تأثیر رطوبت قرار نمی گیرد.
 • تخته گچ برای نصب سریع به آسانی نمره گذاری می شود و محکم می شود.
 • برای گلزنی و ضربه زدن نیازی به ابزار تخصصی نیست، فقط از چاقوی استانلی و لبه مستقیم استفاده می شود.
 • خاصیت مقاوم در برابر آب که در هسته گچی محصور شده است و یک کاغذ روکش سبز خاص که برای مقاومت در برابر اثرات رطوبت بالا ساخته شده است.
 • سبک تر از تخته های گچی معمولی
 • قوی، بادوام و دارای مقاومت در برابر افتادگی
 • به راحتی پیچ می شود.

مناطق استفاده

 • اجرای سقف کاذب گچی در پروژه های مسکونی، دفاتر، هتل ها، رستوران ها، مدارس، آزمایشگاه ها، خشکشویی، مراکز درمانی و بیمارستان ها
 • سقف حمام، آشپزخانه، گاراژ و سقف های بیرونی مانند سقف های لبه دار یا زیر تخت
 • پانل های داخلی در محوطه استخر

سقف مقاوم در برابر آتش

این گچ تخته دارای دو ضخامت 12.5 میلی متر و 15 میلی متر است.که هر کدام از ضخامت ها را می توان بسته به مواردی که برای کاربرد شما مشخص شده است. مورد استفاده قرار داد، اگر چه شایان ذکر است .که تخته گچ ضد حریق 15 میلی متری نسبت به گچ تخته 12.5 میلی متری مقاوم در برابر آتش محافظت بالاتری دارد. تخته گچ مقاوم در برابر آتش فقط برای کاربردهای سبک وزن مناسب است .این تخته ساختمانی تا 90 دقیقه در دمای 1000 درجه سانتی گراد محافظت می کند. این سقف یک محصول ساختمانی چند منظوره است .که از خانواده و خانه شما در برابر آتش محافظت می کند.

تخته گچ مقاوم در برابر آتش باید در محدوده قابلیت هایی که ارائه می دهد. قبل از خرید بسیار با دقت در نظر گرفته شود. این تخته دارای درجه آتش سوزی با نام های زیادی مانند گچ مقاوم در برابر آتش، گچ تخته نسوز، تخته ضد حریق یا تخته گچ صورتی رنگ می باشد. و از یک هسته گچ هوا دهی شده با تقویت فیبر شیشه و سایر مواد افزودنی تشکیل شده است. که داخل آن پوشانده شده و محکم به آسترهای کاغذی محکم متصل شده است. در واقع، تخته آتش‌نشانی قوی‌تر، سخت‌تر و سنگین‌تر از گچ تخته استاندارد با وزن 28.80 کیلوگرم (12.5 میلی‌متر) و 34.50 کیلوگرم (15 میلی‌متر) است.

اجرای سقف کاذب گچی

اجرای سقف کاذب گچی هنگامی که سقف در معرض آتش قرار می گیرد. آب ترکیب شده شیمیایی گرما را جذب می کند و به تدریج به شکل بخار رطوبت آزاد می شود. یک متر مربع از تخته گچی 12.5 میلی متری حاوی تقریباً دو لیتر آب تبلور در هسته گچی است. محتوای بالای آب آن تا 90 درصد از مقاومت در برابر آتش تخته های گچی را تأمین می کند. پنل آتش در جلو به رنگ صورتی و در پشت خاکستری رنگ است. این برای خشک کردن سطوح داخلی که می توانند با گچ صاف یا مستقیم تزئین شوند مناسب است. تخته ها نیز در طول های استاندارد 1800، 2400، 2700 و 3000 میلی متر موجود هستند.

سقف مقاوم در برابر آتش و رطوبت

تخته گچ مقاوم در برابر آتش و رطوبت شامل هسته گچی با چگالی بالاتر تقویت شده با الیاف شیشه و مواد افزودنی ضد آب است که برای محافظت عالی در برابر آتش و رطوبت تعبیه شده است. اجرای سقف کاذب گچی انتخاب مصالح برای دیوارها و سقف ها می تواند به طور قابل توجهی بر گسترش آتش و سرعت رشد آن تأثیر بگذارد. مواد پوششی که بر گسترش آتش تأثیر می‌گذارند دارای دو ویژگی هستند اولین ویژگی سرعت پخش شعله بر روی سطح هنگامی که در معرض حرارت تابشی شدید قرار می‌گیرد و دومین ویژگی سرعتی که مواد پوشش هنگام سوختن حرارت می‌دهد می باشد.

کاربردها و ویژگی ها

 • برای استفاده در سیستم‌ های ساخت و ساز خشک داخلی به عنوان دیوارهای جدا کننده، دیوارهای شفت، پوشش‌ های دیواری و سقف ‌های کاذب در مناطقی با سطوح رطوبت بالا برای دوره‌ های کوتاه و الزامات حفاظتی بالا در برابر حریق مانند آشپزخانه‌های عمومی، اتاق ‌های رختکن، آزمایشگاه ‌ها و غیره در نظر گرفته شده است.
 • اجرای سقف کاذب گچی ایده آل برای کاربردهای داخلی در مناطق با رطوبت افزایش یافته تا 70٪ برای دوره های زمانی کوتاه.
 • تخته‌های مقاوم در برابر آتش و رطوبت با شیشه فایبر ساخته شده و با افزودنی روغن امولسیون سیلیکون آغشته به استحکام مکانیکی خوب می‌شوند.
 • تخته های مقاوم در برابر آتش و رطوبت بیشتر در خانه ها، فروشگاه های زیرزمینی، انبارهای مهمات زیرزمینی نظامی استفاده می شود.
 • هسته گچ با چگالی بالا برای عایق صدا و پایداری بهتر نوع D
 • افزایش مقاومت در برابر دماهای بالا نوع F
 • افزایش مقاومت در برابر رطوبت نوع H2
 • سبک و راحت برای برش و نصب
 • یک محیط سالم و کنترل شده با رطوبت را حفظ می کند.

کاربردهای تخته گچی

 • اجرای سقف کاذب گچی به طور گسترده برای کارهای پارتیشن بندی و سقف های کاذب که نیاز به استانداردهای بالای محدودیت صدا و حریق دارند استفاده می شود.
 • قابل استفاده برای سقف کاذب در ساختمان های مرکزی تهویه مطبوع مانند ویلاها، ساختمان های مسکونی چند طبقه، بیمارستان ها، مدارس، ادارات، سالن سینما و خانه های کم درآمد
 • قابل لمینت روی پی وی سی یا فویل آلومینیومی
 • قابل استفاده برای پوشش ستون های فولادی در ساختمان های پیش ساخته فولادی
 • صرفه جویی در فضا و هزینه
 • سهولت در نصب سرویس های برق و بهداشتی
 • وزن سبک پارتیشن که منجر به ساختار کلی سبک تر می شود.

سقف کاذب از چه مصالحی استفاده می کند؟

سقف های کاذب یا از تخته گچی یا گچ تخته ساخته می شوند. گچ تخته کم هزینه ترین گزینه است، اگر چه تخته گچی نصبش آسان تر است و در برابر رطوبت مقاوم است اما نتیجه نهایی از هر دو، گچ و گچ تخته به هیچ وجه متفاوت نیست.

چرا باید سقف کاذب گچی نصب کنم؟

اکثر مردم نصب سقف کاذب را دوست دارند زیرا با شکل، رنگ و انواع نورهای نصب شده بر روی آن، ویژگی متمایزی به خانه می بخشد. به طور خلاصه می تواند رنگ، محیط و یک مرز قطعی را به فضای زندگی اضافه کند همچنین به پنهان کردن سیم ‌کشی‌ هایی که ممکن است در سراسر خانه اجرا کنید کمک می‌کند.

نصب سقف کاذب گچی چقدر طول می کشد؟

 اجرای سقف کاذب گچی بسته به وسعت خدمات و مساحتی که کار انجام می شود و اگر توسط مجری سقف کناف اجرا شود از 1 تا 3 روز طول می کشد.

گچ تخته آتش 12.5 میلی متر چه کاربردی دارد؟

تخته گچ 12.5 میلی متر مقاوم در برابر آتش است که برای مدت طولانی تری مقاومت می کند تا امکان تخلیه ایمن را فراهم کند. درجه مقاومت عالی این تخته در برابر آتش، آن را برای پوشش دیوارها و سقف در فضاهای تجاری مانند دفاتر و مراکز خرید و همچنین در مسکن های کم ارتفاع و گاراژهای نوساز ایده آل می کند.

آیا تخته گچ مقاوم در برابر رطوبت خوب است؟

تخته گچ مقاوم در برابر رطوبت برای مقاومت در برابر شرایط مرطوب طراحی شده اند و می توانند بدون آسیب با آب در تماس باشند و به دلیل آب گریز بودن، عمر طولانی تری نسبت به سایر انواع تزئینات دیوار دارند.