اجرای سقف کناف ساده

اجرای سقف کناف ساده

مجری سقف کناف ساده

سقف یکی از عناصر اصلی در دیزاین ساختمان به حساب می آید و امروزه یکی از بهترین دیزاین ها برای سقف ساختمان اجرای سقف کناف ساده می باشد. کناف ها صفحه هایی با روکش گچی هستند. که در انواع، طرح ها و متریال های مختلفی ساخته می شوند. کناف به دلیل تنوع گسترده ای که دارد مورد استقبال افراد جامعه قرار گرفته است. یکی از مواردی که باعث محبوبیت سقف های کناف شده، اجرای سریع کناف می باشد. ما در این نگارش تصمیم داریم. شما را با اجرای سقف کناف ساده بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید با دانش کافی کناف کاری ساختمان خود را اجرایی نمایید.

اجرای سقف کناف

سقف ها ستون دیگر ساختمان ها هستند که می توانند انواع حس ها را به شما منتقل کنند. در چند دهه گذشته بخش سقف ساختمان از دید طراحان داخلی و معماران ساختمان ها دور نمانده است .و با استفاده از تجربیات و خلاقیت ایده هایی نو اقدام به نصب کناف بر روی سقف ساختمان ها نموده اند.

اجرای کناف سقف ساده به جهت سبک وزن بودن فشاری به سقف وارد نمی کند .و همین دلیل موجب آسان بودن نصب سازه شده است. همچنین مقاوم در برابر زلزله می باشد و قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. سقف کناف ساده موجب به وجود آمدن عایق صدا می شود. به گونه ای که صدا به طبقات دیگر نمی رود و وارد طبقه شما هم نمی شود. در نتیجه آرامش بیشتری نصیبتان می شود. به کارگیری صفحات روکش ‌دار کناف به جای سقف های گچی توانسته است. انقلابی در ظاهر سقف ساختمان ایجاد نماید.

کناف ساده و شیک

وقتی وارد محیطی می شوید که کناف ساده و شیک را نصب کرده اند ناخودآگاه حواستان به سوی سقف پرت می شود. البته این سؤال پیش می ‌آید که شما با وارد شدن به ساختمان چه چیزهایی نظرتان را جلب می کند؟ دیوارها، مبلمان، کف یا سقف. هر ساختمان از قسمت های مختلفی تشکیل شده است .که سقف جزو یکی از آن بخش ها به شمار می رود. این بخش اغلب آخرین قسمتی است که نگاه افراد را به خود جلب می کند. در صورتی که اجرای سقف کناف ساده و شیک فضایی منحصر به فرد را در مقایسه با بخش های داخلی دیگر ساختمان به وجود می آورد

شما قسمتی که تلویزیونتان در آن قرار گرفته است را مد نظر قرار دهید که با کناف طراحی می شود به نظر شما اجرای کناف پشت تلویزیون  آن فضا را خاص تر می کند یا گچ کاری ساده؟ قطعاً کناف ساده و شیک چشم را به خود خیره می کند. یکی از کارهای مهم در اجرای کناف پیدا کردن افرادی حرفه ای است .که در حوزه کناف کاری ساختمان تجربه ای دیرینه و سابقه ای درخشان دارند. پردیس کناف یکی از شرکت هایی است که در اجرای کناف ساده و شیک تبحر خاصی دارد. این شرکت با گردآوری افراد متخصص و حرفه ای خاص ترین اجراها را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت این شرکت از نمونه کارهای آن دیدن فرمایید.

کناف سقف پذیرایی مستطیلی ساده

طراحی سقف یکی از ایده های خلاقانه برای کوچک یا بزرگ نمایش دادن فضای ساختمان می باشد. یکی از جدید ترین طرح های سقف پذیرایی، کناف سقف مستطیلی است که قابلیت به کارگیری انواع فرم های سازه را دارد. گونه های جدیدی از این کناف مستطیلی به بازار عرضه شده اند، کناف سقف پذیرایی مستطیلی جدید به کناف مدرن نیز شهرت دارد که ظاهری زیبا را به سقف می بخشد. برای افزایش جذابیت می توانید در کناف سقف پذیرایی مستطیلی ساده نور مخفی هم به کار ببرید تا در کنار این موارد پذیرایی شما به واسطه نورپردازی بزرگ تر به نظر برسد. همچنین شما قادر خواهید بود اجرا و طراحی کناف سقف مستطیلی خود را به تیم متخصص و حرفه ای پردیس کناف بسپارید.

مزیت های سقف کناف ساده

کناف سقف دارای مزیت های بی شماری هستند :

  • سبک و بسیار انعطاف پذیر
  • کم هزینه و ارزان
  • قابل استفاده جهت جذب صدا و آکوستیک کردن محیط
  • قابلیت حمل و نقل آسان
  • قابل استفاده به منظور عایق کردن سرما و گرما
  • امکان تعمیر و تعویض در کمترین زمان
اجرای سقف کناف ساده
اجرای سقف کناف ساده

آموزش کناف کاری ایرانی

همان طور که می دانید امروزه سقف های کناف یکی از پر کاربردترین مصالح های ساختمانی می باشند. در این بخش به شرح نحوه اجرای سقف کناف می پردازیم:

آشنایی با نحوه اجرای سقف کناف

در نصب کردن سقف کناف مراحل متعددی وجود دارند که باید با دقت و ظرافت کامل انجام شوند. در گام اول برای اجرای کناف سقف باید اندازه گیری دقیق طول و عرض سقف انجام شود و سپس نوبت به طراحی نقشه سقف می رسد. یکی دیگر از کار هایی که باید در این مرحله انجام شود تعیین کردن نحوه جای گیری و چیدمان تایل ها می باشد. شما باید برای نحوه قرارگیری تایل ها ابتدا آن را روی کاغذ طراحی کنید. تا بتوانید در زمان نصب با توجه به آن تایل های سقف کناف‌‌ را نصب نمایید همچنین در این مرحله باید ارتفاع سقف کناف را مشخص کنید. اگر ارتفاع سقف ساختمان شما زیاد است .

برای کاهش این ارتفاع می توانید با اجرای درست سقف های کناف این کار را انجام دهید و تحول بسیار بزرگی در دیزاین داخلی ساختمان خود ایجاد کنید. سقف های کناف اغلب 10 تا 15 سانتی متر پایین تر از سقف دال یا سقف اصلی نصب می گردند. اما شما می توانید با در نظر گرفتن ارتفاع سقف سازه کناف را نصب نمایید و ارتفاع آن را نیز مشخص کنید.

گام دوم اجرای سقف کناف

بعد از اجرایی شدن گام اول شما وارد فاز دوم نصب سقف کناف می شوید. در این مرحله شما باید تجهیزاتی به نام نبشی ها را نصب نمایید. محل قرارگیری نبشی ها دور تا دور دیوار اصلی است و نقش سازه باربر را در اجرای سقف کناف دارد. نصب نبشی ها باید با مهارت و دقت بالایی صورت پذیرد فراموش نکنید که نصب تجهیزات را حتماً با توجه به نقشه طراحی شده اجرایی نمایید. قبل از خرید سقف کناف حتماً با مشاورین و طراحان کناف مشورت کنید. تا آن ها بهترین سقف کناف را به شما پیشنهاد دهند. در کنار این موارد، حتماً روی دیوار ارتفاع مورد نظرتان را جهت نصب کردن نبشی ها علامت بزنید و سپس به نصب کردن آن ها بپردازید.

برای نصب تمیزتر و دقیق سقف و تجهیزات دیگر کناف پیشنهاد می کنیم در کلیه مراحل اجرا از تراز استفاده نمایید. با به کار گرفتن تراز قادر خواهید بود تجهیزات کناف را با ظرافت و دقت بیشتری در مکان مشخص شده نصب کنید. اگر دیوار سازه شما به واسطه سرامیک و کاشی ساخته شده است. برای نصب نبشی ها و تجهیزات کناف از میخ پرچ استفاده نمایید. اما اگر دیوار بتنی باشد .باید از میخ و چاشنی برای نصب تجهیزات کناف استفاده کنید و اگر دیوار سازه گچی بود از رول پلاک استفاده نمایید. مجریان کناف می توانند برای آن که قیمت میخ و چاشنی برایشان کمتر محاسبه شود. آن را از نمایندگی های اصلی فروش میخ و چاشنی تهیه نمایند.

نصب سازه های عمودی کناف

بعد از این مراحل نوبت به نصب سازه های عمودی و آویزهای سقف کناف می رسد. با مد نظر قرار دادن نحوه چیدن و طراحی تایل ها روی نقشه. مجری باید به صورت عمودی سازه های سپری را بر روی نبشی ها نصب نماید. این کار باید با دقت بالایی انجام شود. زیرا جزو اصلی ترین کارهای کناف کاری به حساب می آید. سازه های عمودی نقش زیادی در چیدمان تایل ها دارند و‌ قادرند وزن و بار تایل ها را تحمل نمایند. بین آویزهای سقف و سازه های عمودی کناف، با سیم مفتول فاصله ای ایجاد می شود. که این فضای خالی با در نظر گفتن جنس تایل ها مشخص می گردد. کلیه سقف های کناف قابلیت نورپردازی دارند.

 جزئیات آن عبارتند از:
انواع تجهیزات روشنایی و تعداد آن ها، همچنین نحوه نورپردازی در این گام بررسی و تأیید می گردد. با به کارگیری سقف کناف می توانید نورپردازی زیبا و خاصی را در محیط ایجاد نمایید. نورپردازی مزیت های فراوانی دارد به عنوان مثال نورپردازی صحیح با روشنایی بیشتر موجب می شود. سازه بزرگ تر از سایز طبیعی خود به نظر برسد. نورپردازی سقف کناف به عنوان یک منبع نوری فرعی به حساب می آید. این منابع قادر نیستند روشنایی کل فضا را به عهده بگیرند. اما می توانند نور را گسترش دهند. گام نهایی در اجرای سقف کناف ساده، نصب تایل های کناف به روی آویزها می باشد. در این قدم تایل های کناف باید یکی یکی و با دقت بسیار بالایی نصب گردند.

چرا پس از مدتی درزهای سقف کناف دچار ترک خوردگی می شوند؟

همان طور که می دانید در زمان نصب کناف مهارت نصاب از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. زیرا در صورت سهل انگاری و عدم مهارت در اجرای کناف پس از مدتی به دلایل گوناگون که در متن ذیل به آن ها اشاره کرده ایم درزهای سقف کناف شکسته یا ترک های ریز و درشت در آن ظاهر می شوند.

  • حذف کردن سازه F در درز بين پانل هاي اجرا شده
  • اجرای نادرست در مرحله زیر ساخت
  • نادیده گرفتن درز و شیار هشت توسط مجری کناف
  • پر نمودن شیارها و درزها قبل از نصب کردن نوار به واسطه بتونه درزگیر

لازم است بدانید همیشه مجری مقصر نیست بلکه در برخی شرایط مانند لرزش ساختمان در اثر زلزله و یا افت ساختمان نوساز موجب می شود این ترک ها به وجود بیایند.

قیمت کناف سقف ساده

عوامل متعددی در قیمت کناف سقف ساده نقش دارند که به شرح آن ها را متن ذیل می پردازیم:

متریال اجرای کناف:
موادی که در نصب کناف مورد استفاده قرار می گیرد از قبیل پیچ، پنل و غیره اگر از برندهای معتبر و مرغوبی تهیه شوند قیمتی بالاتر از برندهای ناشناخته خواهند داشت. در کنار این موارد جزئی. بحث کیفیت صفحات گچی روکش دار به میان می آید. زیرا ابعاد این صفحه ها معمولاً 2/1 در 4/2 تا 2/1 در 3 متر می باشند.
قیمت کناف کاری سقف چهار گچ برگی که در متن ذیل به شرح آن پرداخته ایم به منظور نوع کاربردشان با هم متفاوت است.

گچ برگ ها عبارتند از:

1-صفحه های RG :
این صفحات در ساخت و سازهای خشکی از قبیل دیوارهای پوششی مورد استفاده قرار می گیرند.

2-صفحه های MR :
صفحاتی هستند که در مقابل رطوبت ایستادگی می کنند و کاربرد اصلی آن ها در سرویس های بهداشتی می باشد.

3-صفحه های FR :
صفحاتی هستند که در مقابل آتش مقاومت کرده. گچی که در آن ها استفاده شده دارای الیاف شیشه ای می باشد این صفحه ها اغلب جهت پوشاندن ستون ها و تیرهای فولادی به کار گرفته می شوند.

4-صفحه های FM :
این صفحات دارای الیاف شیشه ای می باشند که قادرند در برابر رطوبت و آتش ایستادگی کنند، محل قرارگیری این صفحه ها اغلب چاه های تأسیساتی می باشد.

بعد از نصب کردن گچ برگ ها، مراحل درزگیری و بتونه کاری انجام می شود. این متریال ها عبارتند از:
گچ پوششی، نوار چسب جداکننده، نوار فایبر گلاس، بتونه درزگیر.

محل اجرای کناف:

موقعیت مکانی که پنل ها روی آن نصب می گردند در قیمت کناف کاری مؤثر می باشد. در برخی از فضاها که به محل نصب کناف دسترسی مشکل است مجری کناف زمان و انرژی بیشتری را صرف می کند به همین دلیل قیمت این اجرای سقف کناف بالاتر از مکان هایی است که دسترسی به محل نصب آن ها راحت می باشد.

متراژ محل اجرای کناف:

یکی از اصلی ترین فاکتورها در تعیین قیمت اجرای سقف کناف متراژ محل نصب کناف می باشد. اگر فضا زیاد باشد به دلیل زیاد بودن متریال و زمان اجرای آن قیمت بالاتر از فضاهای کم خواهد بود؛ اما قیمت کناف سقف بعضی از محیط ها به صورت پروژه ای محاسبه می گردد.

تعداد نیرو: اگر پروژه متراژ و محیط زیادی را شامل شود در صورتی که مجری قادر نباشد به تنهایی آن را اجرا نماید برای زود تکمیل شدن پروژه نیروهایی اضافه می شود که دستمزدشان به قیمت اصلی اضافه می گردد.

این نکته را به یاد داشته باشید که زمان اجرای کناف سقف به طرح انتخابی، حجم کار، محل اجرا، مهارت و سرعت مجری، حضور یا عدم حضور نیروهای کمکی بستگی دارد. شما می توانید با خاطری راحت و آسوده کناف ساختمان خود را به شرکت پردیس کناف بسپارید تا بتوانید یک طرح و تحول اساسی را در دیزاین داخلی ساختمان خود تجربه کنید.

اجرای سقف کناف ساده
اجرای سقف کناف ساده
راه های محاسبه قیمت کناف سقف ساده

در بخش بالا فاکتورهای مؤثر در قیمت کناف سقف را بررسی کردیم اما نیاز است بدانید که تنها هزینه ها در قیمت مؤثر نیستند؛ بلکه روش های محاسبه هم در این زمینه نقش مهمی دارند که در ذیل به توضیح آن ها می پردازیم:

متراژ طولی:
در این روش قیمت کناف سقف بر حسب متراژ باکس نصب شده دور سقف اصلی محاسبه می گردد.

مترمربع:
قیمت پروژه بر اساس هر مترمربع از سقف محاسبه می شود.

مقدار کناف :
دستمزد مجری با ضرب 1 مترمربع از کناف مصرف شده در مقدار آن محاسبه می گردد.

پروژه ای:
در این روش مبلغ اجرای سقف کناف ساده پس از بازدید مجری به صورت توافقی تعیین می شود و بر حسب متر محاسبه نمی گردد.

شما می توانید لیست قیمت کناف ایران را از طریق تماس تلفنی از کارشناسان شرکت پردیس کناف دریافت نمایید.

چرا نصب سقف کناف ساده آسان است؟

سقف کناف ساده به منظور اینکه طرح های پانل ها روی کاغذ از قبل رسم می شوند و دارای وزنی سبک هستند نصبشان آسان است.

آیا متریال سقف کناف دوام دارد؟

متریال سقف کناف بسیار مقاوم و با دوام می باشد و بعد از نصب احتیاجی به نگهداری مستمر ندارد. به کارگیری متریال های خام مرغوب و شرایط نگهداری مناسب می تواند افزایش عمر آن ها را تضمین نماید.

آیا مجری کناف باید تخصص خاصی داشته باشد؟

مجری باید تجربه و سابقه لازم را در حوزه کناف کاری داشته باشد تا بتواند کار اجرای کناف را به گونه ای انجام دهد که تا مدت ها پایدار بماند.

چه فاکتورهایی در قیمت سقف کناف ساده نقش دارند؟

قیمت اجرای سقف کناف ساده به فاکتورهایی از قبیل: متراژ پروژه، تعداد نیرو، مواد و مصالح مصرفی و غیره بستگی دارد.

آیا متریال سقف کناف جهت محافظت در مقابل آتش مناسب است؟

بله، اکثر متریال های سقف کناف به صورت عایق می باشند و می توانند از گسترش آتش به دیگر طبقات جلوگیری کنند.