اجرای کناف پشت تلویزیون

اجرای کناف پشت تلویزیون

اجرای کناف پشت تلویزیون به قسمت پذیرایی زیبایی بصری فوق العاده ای می دهد و منجر می شود فضا مدرن تر دیده شود. قسمتی که تلویزیون را قرار می دهید همیشه مرکز توجه قرار می گیرد بنابراین طراحی آن مهم است.  کناف ها مصالح ساختمانی مدرنی هستند که در عین داشتن ظاهری بی نظیر مقاومت بالایی نیز دارند. شما می توانید از طرح های متنوع این مصالح برای پشت تلویزیون خود استفاده کنید. اجرای کناف در این قسمت از خانه می تواند تغییری اساسی را در دکوراسیون داخلی آن ایجاد کند.

کناف را بهتر بشناسید

قبل از پرداختن به اجرای کناف پشت تلویزیون نیاز است ابتدا خود این مصالح ساختمانی را بشناسید. کناف ها مصالح ساختمانی بسیار خاصی هستند که از دو لایه مقوا ساخته می شوند و یک لایه ضخیم از گچ قالب گیری شده در آن ها قرار داده شده است. به این ترتیب کناف ها بسیار مستحکم هستند و به قسمت های مختلف بنا پایداری زیادی می بخشند. این مصالح توسط کارخانه های متعددی در داخل و خارج از کشور با درجه کیفی مختلفی تولید می شوند.

به طور کلی، این محصولات بهترین راه حل برای بخش های مختلف یک ساختمان هستند. کناف ها را می توان در هر مکانی از خانه مانند پذیرایی و اتاق های خواب مورد استفاده قرار داد. شیوه های مختلفی برای اجرای کناف تا به امروز ابداع شده است. اما معمولاً آن ها بر روی ریل هایی که مخصوصاً برای این منظور تولید شده اند نصب می شوند. نصب کناف باید با مهارت بالایی صورت گیرد به عنوان مثال کانال های برق را باید در هنگام اجرا در جای مناسبی قرار داد.

انواع طرح اجرای کناف پشت تلویزیون

طرح های مختلفی وجود دارد که برای اجرای کناف پشت تلویزیون می توانید از آن ها استفاده کنید. هر فردی متناسب با سلیقه خود این طرح ها را انتخاب خواهد کرد‌. با توجه به اینکه طرح های موجود در این زمینه بسیار گسترده هستند به محبوب ترین آن ها اشاره می کنیم.

مدل کناف ساده پشت تلویزیون

مدل های کناف ساده به صورت مستطیل و مربع هستند و هیچ گونه نورپردازی ندارند. اگر قصد داشته باشید این طرح ها را از حالت سادگی آن ها خارج کنید می توانید  چوب های تزیینی و سنگ آنتیک را در کنار کناف مورد استفاده قرار دهید. به این صورت شما قادر خواهید بود که یک فضای مناسب به فرد ایجاد کنید.

کناف پشت تلویزیون گرد

مدل های اجرای کناف پشت تلویزیون به صورت گرد همیشه محبوبیت فوق العاده بالایی دارند. مزیت این مدل ها این است که همیشه به عنوان ترند روز معرفی می شوند. در ساختمان های لوکس و مدرن معمولاً بیشتر از این نوع طرح برای پشت تلویزیون بهره می گیرند. شما متناسب با سلیقه و خلاقیت خود می توانید عناصر اضافی را نیز به آن بیفزایید.

رنگ کناف پشت تلویزیون

زیبایی اجرای کناف پشت دیوار به میزان قابل توجهی به رنگ انتخابی بستگی خواهد داشت. رنگ به شدن بر روی ظاهر بصری طرح تاثیر می گذارد و فضا را دگرگون می کند. در انتخاب رنگ می توانید چندین ملاک داشته باشید که یکی از مهم ترین آن ها داشتن تناسب با فضا است. رنگی را انتخاب کنید که با رنگ قسمت های دیگر پذیرایی تناسب داشته باشد. مغایرت رنگ می تواند منجر شود که طرح شما از جذابیت کافی برخوردار نباشد.

درصورتی که از کناف در دیگر بخش های فضا استفاده کرده اید بهتر است کناف پشت تلویزیون در طرح و رنگ با آن ها تناسب داشته باشد. اما بعضی از رنگ ها مانند شیری و کرم در اجرای کناف پشت تلویزیون بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند. البته رنگ های سفید و نسکافه ای نیز طرفداران بی شماری دارند. انتخاب رنگ های روشن برای کناف بی تدبیر نیست اینگونه آن ها قادر هستند فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی خود نشان دهند.

نورپردازی در اجرای کناف پشت تلویزیون

در صورت تمایل شما می توانید در اجرای کناف پشت تلویزیون از نورپردازی استفاده کنید. البته در نورپردازی نباید زیاد روی صورت گیرد زیرا منجر می شود که نتوانید تلویزیون را خوب تماشا کنید. گزینه های رنگی بی شماری وجود دارد که شما قادر خواهید بود از آن ها بهره بگیرید. توصیه می شود از دو رنگ برای این منظور استفاده کنید که زیبایی خیره کننده ای داشته باشد. همچنین سعی کنید فضا را با استفاده از نورهای بسیار شلوغ و مصنوعی جلوه ندهید.

چگونه طرح مناسبی برای اجرای کناف پشت تلویزیون انتخاب کنیم؟

برای انتخاب طرح مناسب با توجه به فضای داخلی بنا باید فاکتورهای خاصی داشته باشید. این فاکتورها چندان پیچیده نیستند با این حال توجه به آن ها می تواند طراحی را فوق العاده کند. اکنون به محبوب ترین آن ها اشاره مختصری می کنیم تا درک بهتری از این طرح ها داشته باشید.

ابعاد دیوار و تلویزیون

نیاز است که طرح انتخابی شما متناسب با اندازه دیوار طراحی و در نظر گرفته شود. البته ابعاد تلویزیون نیز در انتخاب طرح بی دخیل نیست. بعضی از تلویزیون ها بسیار بزرگ هستند و ممکن است که طرح شما را به طور کامل بپوشانند. در همین راستا توصیه می شود از طرح هایی استفاده کنید که ابعاد مناسبی داشته باشند.

دکوراسیون داخلی فضا

انتخاب طرح برای اجرای کناف پشت تلویزیون باید متناسب با دکوراسیون داخلی فضا باشد. به عنوان مثال اگر دیوارها و سقف کناف کاری شده اند باید سعی کنید طرحی متناسب با آن ها انتخاب کنید. اگر طرح شما هارمونی مناسبی با فضا نداشته باشد باعث پیچیده شدن دکوراسیون و از بین رفتن زیبایی طرح خواهد شد.

بودجه

قبل از پرداختن و اجرای سقف کناف و دیوار کناف ابتدا باید تعیین کنید که چه بودجه ای را به این کار اختصاص خواهید داد. بعضی از طرح های کناف با مبلغ بیشتری اجرا می‌ شوند بر همین اساس نیاز است هزینه بالاتری را به آن ها اختصاص دهید. تعیین بودجه اولیه به شما کمک می کند که یک طرح مناسب با بودجه در نظر گرفته را اجرا کنید.

مجری کناف

در اجرای مصالح ساختمانی مدرن تنها خرید مصالح با کیفیت اهمیت ندارد بلکه شیوه اجرا نیز می تواند در نتیجه نهایی کار تاثیر فوق العاده بالایی داشته باشد. اگر شما نتوانید یک مجری ماهر برای اجرای این محصولات انتخاب کنید قطعا نباید انتظار بالایی از طرح نهایی داشته باشید. مجری کناف در صورتی که مهارت بالایی داشته باشد می تواند به بهترین نحو این مصالح را اجرا کند.

همچنین مجری سقف کناف می تواند شما را راهنمایی کند که چه نوع طرح یا رنگی را برای اجرا انتخاب کنید. تعداد مجریان یک طرح می تواند متغیر باشد به عنوان مثال اگر پروژه کناف شما گسترده باشد باید از چند مجری استفاده کنید. با این حال تعداد زیاد مجریان اگر با یکدیگر هماهنگ باشند به شما کمک می کنند که پروژه در بازه زمانی کوتاه تری به اتمام برسد.

چگونه مجری کناف را انتخاب کنیم؟

برای کار بازسازی و اجرای کناف پشت تلویزیون خود، مهم است که به یک متخصص مورد اعتماد مراجعه کنید، که به نیازهای شما گوش می دهد و کوچکترین ویژگی های پروژه را در نظر می گیرد. برای انتخاب مجری مناسب، مقایسه سطح مهارت مجری با توجه به قیمت ‌ها، مهارت‌ های حرفه‌ ای و بررسی نکات خاصی مانند مدت زمان اتمام پروژه توسط آن باید در نظر گرفته شود. علاوه بر این موارد از مجری درخواست داشته باشید که نمونه کارهای خود را ارائه دهد. با بررسی نمونه کارهای وی اطمینان خاطر حاصل می کنید که در کار خود خبره است.

علاوه بر این امر باید چک کنید که مجری دوره های لازم برای اجرای کناف را پشت سر گذاشته باشد. همچنین باید از این توانایی برخوردار باشد که بتواند انواع کناف را از یکدیگر شناسایی کند. متقاضیان باید مطمئن شوند که مجریان به کار خود پایبند هستند و می توانند در بازه زمانی تعیین شده کار اجرا را به اتمام برسانند. انتخاب مجری ماهر بسیار مهم است زیرا دوام کار نیز تا حدودی به اجرا بستگی دارد. در صورتی که کناف به خوبی نصب نشده باشد بعد از گذشت مدت اندکی امکان دارد از سطح جدا شود.

کناف در کجا استفاده می شود؟

این مصالح ساختمانی کاربردهای بی شماری دارند که سبب شده بیشتر محبوب شوند. کناف عموما در پوشش دیوار استفاده می شود، در بسیاری از مناطق دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کناف به عنوان پارتیشن بر روی سازه فولادی مطابق با استانداردهای ساختمان نصب می شود. کناف در ساخت سقف کاذب نیز استفاده می شود و  کاربرد بسیار زیادی دارد.

تصاویر نامطلوب را می توان با سقف کاذب کناف که به ویژه برای اهداف زیبایی شناسی اعمال می شود، از بین برد. از کناف می توان برای پوشاندن زیر پله ها برای ایجاد دکوراسیون زیباتر استفاده کرد. همچنین با ایجاد یک فضای ذخیره سازی، استفاده کاربردی را فراهم می کند. کناف به راحتی قابل جدا کردن است بنابراین می توان آن را بارها و بارها نصب کرد.

مزایای اجرای کناف پشت تلویزیون

کناف یک ماده همه کاره و آسان برای نصب برای ایجاد هر ساختاری است. نصب و اجرای کناف در پشت تلویزیون منجر خواهد شد که شما به مزایای متعددی دست پیدا کنید. البته این مزایا با توجه به طرح و شیوه اجرا گستره تر نیز خواهند شد اکنون مهم ترین آن را معرفی خواهیم کرد.

  • یک تلویزیون به طور هماهنگ در فضای داخلی قرار می گیرد و می تواند دکوراسیون داخلی منزل را چندین برابر زیباتر کند.
  • نور پس زمینه در طراحی کناف پشت تلویزیون جلوه ای تزئینی ایجاد می کند و فضا با آن روشن تر به نظر می رسد و نور پس زمینه را قادر خواهید بود به عنوان نور شب استفاده کنید.
  • در برخی از طراحی ها می توانید کتاب یا دکور را به شکل مجسمه و گلدان قرار دهید.
  • برخی طرح ها دارای فرورفتگی تزئینی هستند که ایمنی تلویزیون را تضمین می کنند زیرا نمی توان آن را لمس کرد یا آسیب دید.
  • تمام سیم ها و کابل ها به طور ایمن در پشت دیوار کاذب پنهان می شوند.
  • یک دیوار پشت تلویزیون با طراحی زیبا می تواند مرکز داخلی فضا باشد.
  • کاذب به حداقل رساندن صداها از آپارتمان بعدی کمک می کند و می توان گفت که نوعی عایق است.

انواع کناف

کناف که در بخش ساخت و ساز بسیار ارجحیت دارد، با افزایش استفاده از آن از نظر تنوع غنی شده است. انواع کناف را که دارای خواص متفاوتی با یکدیگر هستند، می توان با توجه به نوع ساختار و هدف استفاده انتخاب کرد.

کناف ساده

این نوع کناف به عنوان کناف استاندارد نیز شناخته می شود. این محصول یک مونتاژ تمیز و آسان را فراهم خواهد کرد بنابراین، در زمان نیز صرفه جویی می کند. این نوع کناف چندان گرانقیمت نیست و نسبت به دیگر محصولات از قیمت مناسبی برخوردار است.

کناف مقاوم در برابر رطوبت

مقاوم در برابر محیط های مرطوب از مشخصه های این نوع کناف است. این نوع کناف که سطح صافی دارد از ساختاری سبک نیز برخوردار است. همچنین به عنوان کناف سبز شناخته می شود و  به راحتی و تمیز نصب می شود. از این نوع محصول بیشتر در مناطق مرطوب کشوری و مکان های مرطوب مانند حمام استفاده می کنند.

کناف مقاوم در برابر آتش

به دلیل محافظت در برابر آتش در ساختمان های بی شماری ترجیح داده می شود. اکثراً در ادارات و ساختمان های آموزشی از این نوع کناف بهره می گیرند. این کناف که سطح صافی دارد به عنوان دیوار خشک صورتی نیز شناخته می شود. شما نیز می توانید برای حفظ امنیت ساختمان خود از این نوع کناف استفاده کنید.

مدت زمان اجرای کناف

بازه زمانی که اجرای کناف به خود اختصاص می دهد معمولاً با در نظر گرفتن عواملی تعیین می شود. نوع کناف یکی از این موارد مهم به حساب می آید، همچنین طرح نیز نقش کلیدی در مدت زمان اجرای کناف خواهد داشت. البته نباید از سطح مهارت مجری غافل شد زیرا مجریان ماهر قادر هستند خیلی سریع تر کار اجرا را به اتمام برسانند. اما یک مزیت اساسی این مصالح این است که سرعت نصب فوق العاده بالایی دارند. پس کار اجرا کناف ها خیلی سریع صورت خواهد گرفت و نیازی نیست درباره این موضوع نگرانی خاصی داشته باشید.

چگونه خدمات اجرای کناف را درخواست کنیم؟

برای استفاده از خدمات اجرای کناف نیازی نیست که شما وقت زیادی را صرف کنید فقط کافیست به صورت آنلاین از این خدمات بهره بگیرید. وب سایت های متعددی وجود دارند که در زمینه اجرای انواع این پوشش های ساختمانی مشغول به فعالیت هستند. شما خیلی سریع و راحت قادر خواهید بود که از طریق سایت اقدام به ثبت نوبت کنید.

هزینه اجرای کناف پشت تلویزیون

طبیعتاً برای هر شخصی مهم است که ابتدا از هزینه اجرای کناف پشت تلویزیون اطلاع پیدا کند. با این حال نمی توان در ابتدای کار مشخص کرد که هزینه برای شما چقدر خواهد بود زیرا باید عوامل متعددی را برای محاسبه مبلغ در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین موارد نوعی کنافی است که شما مورد استفاده قرار می دهید و قطعاً کناف های درجه یک مبلغ بالاتری را به خود اختصاص می دهند. وسعت و طرح پروژه نیز در محاسبه قیمت تاثیر گذار هستند. نوسانات دیگر عامل موثر در محاسبه هزینه اجرای این نوع مصالح ساختمانی به حساب می آیند.

جدا از مبلغی که شما برای خرید مصالح در نظر می گیرید باید مبلغی نیز به دستمزد نیروهای کار اختصاص دهید. نیروهای کار متناسب با متراژ پروژه از شما مبلغی را دریافت می کنند. البته نوع طرح نیز در دستمزد آن ها تاثیر گذار است برای اجرای طرح ‌های پیچیده و دشوار مجریان مبلغ بیشتری را درخواست خواهند کرد. اما اساساً اجرای این نوع مصالح با قیمت بسیار مناسبی صورت خواهد گرفت. شما با پرداخت هزینه نه چندان زیادی می توانید یک فضای منحصر به فرد ایجاد کنید. اجرای کناف پشت تلویزیون با توجه به ابعاد کمی که دارد در نهایت چندان زیاد نخواهد بود.

سخن پایانی

بهتر است که در طراحی دکوراسیون منزل خود از مصالح ساختمانی استفاده کنید که دوام بالایی داشته باشند. اجرای کناف پشت تلویزیون بسیار رایج است زیرا می ‌تواند زیبایی بصری این قسمت از بنا را فوق العاده کند. توصیه می کنیم از طرح های جذاب و مدرن برای پشت تلویزیون خود استفاده کنید.  در زمینه اجرای این مصالح ساختمانی می توانید از خدمات مجموعه ما بهره بگیرید. مجریان ماهر ما قادر هستند در بازده زمانی کوتاهی کار اجرای انواع کناف را انجام دهند. شما می توانید از راهنمایی های تیم پشتیبانی سایت ما نیز برای بهره گیری از خدمات اجرا استفاده کنید.

هزینه اجرای کناف پشت تلویزیون چقدر است؟

هزینه اجرا با توجه به قیمت خرید مصالح و دستمزد نیروهای کار تعیین خواهد شد.

چه رنگی برای اجرای کناف پشت تلویزیون پیشنهاد می شود؟

هتر است از رنگ های روشن مانند سفید و کرم برای این قسمت استفاده کنید.

در انتخاب مجری کناف به چه مواردی دقت داشته باشیم؟

توصیه می شود در انتخاب مجری به سطح مهارت، داشتن نمونه کار و توانایی تشخیص انواع کناف دقت داشته باشید.

چه طرح های کنافی برای پشت تلویزیون مناسب هستند؟

طرح های دایره بیشتر توصیه می شوند و ظاهری مدرن دارند.

کناف چه نوع مصالحی است؟

کناف ها مصالح ساختمانی بسیار خاصی هستند که از دو لایه مقوا و هسته گچی با عناصر اضافه ساخته می شوند.