لیست قیمت کناف ایران 1402

لیست قیمت کناف ایران 1402

لیست قیمت های کناف در ایران

 

قیمت کناف هر سال با افزایش تورم تغییر می کند و لیست قیمت کناف ایران 1402 توسط اصناف مشخص می گردد. امروزه کناف کاری نسبت به گچ کاری مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. و در بیشتر ساختمان های تجاری اداری اجرا می شود. زیرا قیمت کناف کاری مناسب تر از گچ کاری ساده ساختمان می باشد.
شرکت پردیس کناف جزو شرکت های معتبری است .که از بهترین متریال برای کناف کاری استفاده می کند. و در کنار این موضوع قیمت مناسبی را به مشتریان خود اعلام می نماید. ما در این نگارش قصد داریم تا شما با را کناف و لیست قیمت کناف ایران 1402 آشنا کنیم پس تا پایان این نگارش با ما همراه باشید.

کناف اماده نصب چیست؟

کناف اماده نصب دارای گونه های مختلف و ویژگی های خاصی هست که در متن زیر به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم:

صفحات ساده RG

کناف اماده نصب روکش دار RG دارای لبه ای بلند می باشد که سطح آن با مقوای محکمی پوشانده شده است. صفحات RG در امتداد محور میانی پشت صفحه دارای مهر آبی چاپ شده می باشند. این صفحات در طراحی های داخلی و سقف کناف به کار برده می شوند و جای گچ و خاک گچ کاری در پوشش دیوارهای جدا کننده و دیوارهای سنتی را می گیرند. در لیست قیمت کناف ایران 1402 برای این صفحات ساده قیمتی مناسب تر از دیگر صفحات روکش دار اعلام شده است.

صفحات مقاوم در برابر آتش FR

داخل گچ صفحات روکش دار FR الیاف فایبرگلاس وجود دارد و به همین جهت است .که قابلیت مقاومت در برابر آتش را دارند. صفحات FR در امتداد وسط پشت صفحه کناف دارای مهر قرمز چاپ شده می باشند. و جهت پوشش دیوارهای جداکننده، دیوارهای سنتی، پوشش تیرها و ستون های بتنی و فلزی، سقف کاذب و مکان هایی که به مقاومت در برابر آتش نیاز دارند به کار گرفته می شوند. علاوه بر این صفحات FR مناسب برای پوشش طراحی داخلی ساختمان های تجاری هم هستند. قیمت اعلام شده این صفحات در لیست قیمت کناف ایران 1402 به نسبت صفحات FM ارزان تر می باشد.

صفحات مقاوم در برابر رطوبت MR

گچ داخل صفحات روکش دار MR به دلیل الیافی که دارند می توانند در برابر رطوبت مقاومت کنند. این صفحات در قسمت رو و پشت دارای رنگی سبز و در امتداد محور میانی پشت صفحه کناف دارای مهر آبی رنگ چاپ شده می باشند. عملکرد این صفحات در کنار کاربردهای صفحات RG برای بخش های تر ساختمان از قبیل: حمام، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی مناسب است. قیمت محاسبه شده این صفحات هم در لیست قیمت کناف ایران 1402 همانند صفحات FR مناسب تر از صفحات مقاوم در برابر آتش و رطوبت اعلام شده است.

لیست قیمت کناف ایران 1402
لیست قیمت کناف ایران 1402

صفحات مقاوم در مقابل آتش و رطوبت FM

داخل گچ صفحات روکش دار FM موادی مقاوم در برابر رطوبت و الیاف فایبرگلاس وجود دارد و مقوای این صفحات با مواد مقاوم در برابر حریق پوشش داده شده است. صفحات FM در پشت و روی صفحه دارای رنگی سبز و در امتداد محور میانی پشت صفحه شامل مهر قرمز رنگ چاپ شده می باشند. این صفحات شبیه صفحات FR در آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی به کار گرفته می شوند. قیمت محاسبه شده این صفحات در لیست قیمت کناف ایران 1402 نسبت به مدل های دیگر به جهت کارایی بالاتری که دارند بیشتر می باشد.

برای نوشتن لیست قیمت کناف ایران 1402، کناف ها از نظر ضخامت هم مورد بررسی قرار می گیرند. ضخامت کناف دارای گونه های مختلفی است که به واسطه کمپانی های گوناگون تولید و عرضه می شود. هر یک از ضخامت های کناف باید در محل خود مورد استفاده قرار بگیرند. در غیر این صورت ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را ایجاد کنند. در ادامه متن به بررسی ضخامت کناف ها می پردازیم:

1-ضخامت 6.5 میلی متر

این ضخامت کناف اماده نصب بیشتر مناسب طرح هایی است که پیچ و خم بسیاری دارند. و برای روکاری به کار گرفته می شوند. این صفحات به دلیل ضخامت کمی که دارند نمی توانند وزن بالا را تحمل کنند. و بیشتر برای اجرای کناف دیوار یا سقف مورد استفاده قرار می گیرند.

2-ضخامت 9.5 میلی متر

کناف اماده نصب با ضخامت 9.5 میلی متر بهترین گزینه برای طرح های روکار می باشد .و به جهت ضخامت کم آن نمی توان در اجرای دیوار کناف و سقف کناف اصلی از این صفحات استفاده کرد.

3-ضخامت 12.5 میلی متر

کناف اماده نصب با ضخامت 12.5 میلی متر بیشترین تولید را در کارخانه های تولیدی صفحات کناف از آن خود کرده اند. زیرا در اجرای سقف و دیوار کناف کاربرد بسیاری دارد. ندادن بار اضافی به وزن کلی ساختمان یکی از مزیت های این کناف اماده نصب می باشد. به همین دلیل می توان از این صفحات برای سقف و دیوار کناف استفاده نمود.

4-ضخامت 15، 18 میلی متر و بالاتر

صفحات ضخیم بنا بر صلاح دید مهندسان ناظر در مکان هایی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. در این صفحات ضخیم برای ساختمان هایی که احتیاج به مقاومت بالاتری دارند به کار گرفته می شوند. زیرا ضخامت بالای آن ها موجب مقاومت زیاد این صفحات شده است. این صفحات در لیست قیمت کناف ایران 1402 نسبت به صفحات نازک دارای قیمت بالاتری می باشند.

شما می توانید برای استفاده از این صفحات در مکان های مختلف ساختمان خود از کارشناسان پردیس کناف مشاوره رایگان بگیرید.

قیمت کناف سقف نور مخفی

کناف کاری در سقف زیبایی خاصی را ایجاد می کند و اگر نورپردازی هم به آن اضافه شود زیبایی سقف چندین برابر خواهد شد. نورمخفی سقف به وسیله رشته های الکترونیکی از جنس ال ای دی و اس ام دی قابل اجرا می باشد. رشته نور مخفی از پشت سقف و یا دیوار کناف عبور داده می شود و با ایجاد کردن نور جلوه ای خاص به محیط می بخشد. شما می توانید. در بخش های مختلف ساختمان از انواع نور استفاده کنید .به عنوان مثال می توانید در اتاق خواب از نور کم برای ایجاد آرامش بهره بگیرید .و یا برای بخش هایی که نور زیاد لازم دارد. از لامپ های اس ام دی استفاده کنید. قیمت کناف سقف نور مخفی نسبت به کناف سقف ساده به دلیل زمان بر بودن نصب نور مخفی بالاتر می باشد.

قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی

همان طور که اشاره کردیم کناف کاری نسبت به گچ کاری دارای طرفداران بیشتری است .و یکی از دلایل این موضوع، قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی می باشد. اگر بخواهیم به مقایسه قیمت کناف و قیمت گچ بپردازیم می توان به موارد زیر اشاره کنیم:

  • اجرای کناف سقف برای هر مترمربع با متریال های مورد استفاده دارای قیمتی به عنوان مثال 60 هزار تومان می باشد. اما اگر قیمت گچ کاری به غیر از سفیدکاری را در هر مترمربع به عنوان مثال 60 هزار تومان در نظر بگیریم. قیمت وسایل دیگری مانند میل گرد، جوشکاری و غیره هم به آن اضافه می شود. پس قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی نسبت به گچ کاری مناسب تر است.
  • قیمت کناف کاری به تعداد روزهای اجرای کار بستگی دارد به عنوان مثال اگر متراژ مشخصی را برای دو روز کناف کاری مدنظر داشته باشیم، همین متراژ در گچ کاری ده روز طول خواهد کشید زیرا این مواد احتیاج به خشک شدن دارند تا آماده رنگ کاری شوند. در گچ کاری کار روز مزد محاسبه می شود اما قیمت گچ کناف به صورت مترمربع محاسبه می گردد.
  • گچ وزن بسیار بالایی دارد که همین موضوع قیمتش را بالاتر می برد اما کناف به جهت وزن سبکش دارای قیمت کمتری است. و اگر بخواهیم مقایسه کنیم می توان گفت وزن گچ در هر مترمربع چندین برابر وزن کناف می باشد.

در لسیت قیمت کناف ایران 1402 هر مدل کنافی اعم از مربع، دایره، مستطیل و… دارای قیمت های متفاوتی است. و شما می توانید با مراجعه به سایت پردیس کناف و تماس از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان قیمت کناف مورد نظر را استعلام نمایید.

چرا در انتخاب مجری کناف نباید به قیمت آن توجه کنیم؟

کناف کاری دارای مزیت های بی شماری است. که اگر به درستی اجرا نشود می تواند خسارات بسیاری را به جای بگذارد. شما برای اجرای کناف کاری ساختمان خود به افرادی متخصص نیاز دارید. که بتوانند کار اجرای کناف را به شکلی درست انجام دهند. این افراد می توانند به صورت تک نفره و یا به صورت شرکتی کار اجرای کناف را انجام دهند. تنها کاری که شما در زمان انتخاب مجری کناف باید انجام دهید. این است که در گزینش مجری کناف دقت لازم را به خرج دهید در غیر این صورت و انتخاب نادرست مجری شما خسارات زیادی را برای این موضوع خواهید پرداخت. افراد تازه کار به جهت معروف شدن قیمت پایین تری را به شما پیشنهاد می دهند که این امر موجب وسوسه شما برای استخدام آن ها می شود.

این افراد در هنگام اجرای کناف به دلیل عدم استفاده از مصالح باکیفیت و نداشتن تجربه کافی خطاهایی را در اجرای کار خود انجام می دهند. که می تواند باعث ریزش سقف، ترک سقف و مشکلات جبران ناپذیری شود. تنها کسی که باید این خسارات را جبران نماید شما هستید. که به جهت قیمتی پایین این فرد تازه کار را انتخاب کرده اید. شما باید بدون توجه به قیمت پیشنهادی ابتدا از سابقه مجری کناف مطمئن شوید و بعد نمونه کارهای آن را مشاهده نمایید.

برخی از شرکت ها به دلیل استفاده از مواد با کیفیتی که در اجرای کناف سقف و دیوار خود به کار می برند دارای اعتبار خوبی می شوند. و همین موضوع می تواند باعث رضایت مشتری شود همچنین می تواند باعث گسترش مشتری های این شرکت هم شود. شما بدون در نظر گرفتن قیمت و با توجه به موارد ذکر شده مجری کناف را انتخاب کنید تا باعث جلوگیری از هزینه های اضافی شما شود.

قیمت کناف متری

برای کناف کاری ساختمان یکی از جنبه های مهمی که باید در نظر گرفته شود. لیست قیمت کناف ایران 1402 است. شما با مشاهده این قیمت ها می توانید تصمیم ‌گیری درستی متناسب با بودجه خود درباره انتخاب مواد، طرح و غیره داشته باشید. قیمت کناف متری به عوامل زیر بستگی دارد:

متراژ

اولین عامل در تعیین قیمت کناف متراژ آن می باشد زیرا هر قدر متراژ بالا باشد مقدار مواد مصرفی و حجم کار بالا می رود به همین دلیل در قیمت گذاری هم تأثیر می گذارد. فراموش نکنید که بعضی از پروژه ها به دلیل بالا بودن حساسیتی که دارند قیمتشان به صورت پروژه ای و توافقی محاسبه می شوند.

مصالح مورد استفاده

دومین عامل در تعیین قیمت کناف متری جنس و نوع مصالح مصرف شده می باشد. به عنوان مثال اگر جنس با کیفیتی از براکت ها، پروفیل ها، بست ها و غیره در اجرای کناف کاری مورد استفاده قرار بگیرد در قیمت هم بی تأثیر نخواهد بود.

محل نصب

شرایط مکانی که پنل ها در آن به هم وصل می شوند در قیمت تأثیر دارند زیرا برخی محیط ها دسترسی دشواری به محل اجرای کناف دارند به همین جهت مجری سقف زمان و انرژی بیشتری را مصرف می کند تا اجرای کناف به صورت صحیح انجام شود. قیمت کناف کاری مکان های ساده در لیست قیمت کناف ایران 1402 کمتر از محل های دشوار می باشد.

طرح

ساده و طرح دار بودن کناف متری در قیمت نهایی نقش مهمی دارد. طرح های پیچیده در لیست قیمت کناف ایران 1402 قیمت بالاتری نسبت به طرح های ساده دارند .زیرا قیمت طرح های دکوراتیو به جهت صرف شدن انرژی، زمان، ظرافت، دقت و مصالح بیشتر در مقایسه با طرح های ساده بیشتر است.

تعداد نیرو

اگر حجم کار زیاد باشد مجری جهت زود تکمیل کردن کناف از نیروی بیشتری استفاده می کند.در این شرایط دستمزد این نیروها به قیمت کناف متری اضافه می شود.

عوامل جانبی مؤثر در قیمت کناف کاری

عوامل جانبی که در لیست قیمت کناف ایران 1402 به آن اشاره شده است. علاوه بر فاکتورهای اصلی این عوامل هم در قیمت کناف کاری تأثیر می گذارند که عبارتند از:

  • محو کردن ترک، سوراخ، جای نم و رطوبت سقف
  • عایق کردن سقف به وسیله پشم سنگ
  • نصب کردن چراغ های مخفی و سیم کشی
  • برش سقف به منظور نصب چراغ های مخفی
  • نصب نمودن کاغذ دیواری و یا رنگ آمیزی بعد از نصب شدن صفحات

نحوه محاسبه قیمت کناف سقف

در لیست قیمت کناف ایران 1402 به راه های محاسبه قیمت کناف سقف هم اشاره شده است که عبارتند از:

متراژ طولی: قیمت اصلی در این روش به ازای متراژ باکس دور سقف اصلی اعلام می گردد.

مترمربع: هزینه پروژه ها در این روش بر اساس مترمربع محاسبه می شود.

کناف مصرف شده: دستمزد مجریان کناف در این روش با ضرب 1 مترمربع از مصالح مصرفی در مقدار آن ها اعلام می شود.

پروژه ای: قیمت کناف سقف پس از بازدید حضوری مجری به صورت توافقی محاسبه می گردد.

اگر همچنان قصد کناف کاری ساختمان خود را دارید و به دنبال قیمت آن هستید. با مراجعه کردن به سایت پردیس کناف می توانید .از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان مربوطه از لیست قیمت کناف ایران 1402 آگاه شوید.

برای دریافت قیمت جدید محاسبه مدل های مختلف نصب می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:
02166177731
09127385245

کناف اماده نصب چیست؟

صفحه های روکش دار گچی که به دلیل مواد موجود در داخل گچ این صفحات می تواند. در برابر آتش و رطوبت مقاومت کند. این صفحات در دیوار و سقف ساختمان ها بر حسب نوع کاربرد و محیط به کار گرفته می شوند. و از لحاظ طرح، تنوع و رنگ گونه های بی شماری دارند.

کناف متری بر اساس مشخصاتش در چه محیط هایی به کار گرفته می شود؟

کناف متری بر حسب نوع دارای 4 مدل می باشد. که صفحات ساده در پوشش دیوارهای سنتی و جدا کننده، صفحات مقاوم در برابر آتش در پوشش ستون ها و تیرهای فلزی و بتنی، صفحات مقاوم در برابر رطوبت در سرویس های بهداشتی، حمام و آشپزخانه و صفحات مقاوم در برابر رطوبت و آتش هم در محیط هایی مانند صفحات MR به کار گرفته می شوند.

گران ترین ضخامت کناف در لیست قیمت کناف ایران 1402 چیست؟

کناف ها بر اساس ضخامت دارای 6.5 میلی متر، 9.5 میلی متر، 12.5 میلی متر و 15 و 18میلی متر و بالاتر می باشند. که گران ترین کناف در لیست قیمت کناف ایران 1402 ضخامت 18 میلی متر به بالا می باشد.

دلیل استقبال از کناف در مقایسه با گچ کاری چیست؟

اجرای کناف مزیت های بی شماری دارد. که می توان به مقرون به صرفه تر بودن کناف نسبت به گچ به دلیل هزینه نهایی، تحویل سریع کار، داشتن عایق صوتی و حرارتی، دسترسی راحت به تأسیسات در هنگام تعمیر آن ها، عدم نیاز به خراب کردن سقف اصلی، وزن سبک و مقام در برابر زلزله و نصب سریع و آسان نسبت به گچ کاری اشاره نمود.

پارامترهای مؤثر در تعیین لیست قیمت کناف ایران 1402 چیست؟

فاکتورهای گوناگونی در تعیین قیمت لیست قیمت کناف ایران 1402 دخیل هستند. که می توان به طور خلاصه به متراژ کار، تعداد نیرو، نوع طرح، مصالح مصرفی، محل اجرای کناف اشاره نمود. اما راه های محاسبه قیمت هم در لیست قیمت کناف ایران 1402 بی تأثیر نیست .که می توان آن ها را هم به پروژه ای، مترمربع، متراژ طولی و کناف مصرف شده خلاصه کرد.