کناف کاری دیوار

کناف کاری دیوار

اجرای کناف کاری دیوار

شاهد هستیم که میزان کناف کاری دیوار در چندین سال اخیر نسبت به گذشته چندین برابر افزایش داشته است. در میان مصالح ساختمانی که در بازار خود را نشان می دهند، کناف ها بسیار محبوب هستند. این پوشش امروزه یکی از پرکاربردترین ماده برای انواع تعمیرات و کارهای ساختمانی است‌. کناف برای تسطیح و تکمیل دیوارها، نصب پارتیشن بین اتاق ها، نصب سقف های کاذب، پایه های کف و غیره استفاده می شود. ورق های کناف در اندازه و کمیت های مورد نیاز به شما ارائه می شوند. که با قیمت پایین، کیفیت عالی و کارایی بالا منحصر به فرد هستند.

کناف چه نوع پوششی است؟

کناف از گچ فشرده تشکیل شده که از دو طرف در کاغذ نازک و بادوام محصور شده است. سطح آن کاملا صاف بوده و خود ماده به اندازه کافی قوی است که بارهای سنگین را تحمل کند، اما در عین حال کار با آن آسان و ساده است. در تولید این پوشش علاوه بر پایه های گچی و کاغذی، از چسب و مواد کف کننده برای گچ استفاده می شود.

مقوا استفاده شده در تولید کناف به طور کلی دو عملکرد را انجام می دهد. در ابتدا بخشی از قاب تقویت کننده بوده و در عین حال پایه ای عالی برای استفاده از مواد تکمیل کننده (گچ تزئینی، کاغذ دیواری، رنگ و غیره) است. برای کناف کاری دیوار باید محصولی را انتخاب کنید که از مواد اولیه درجه یکی در تولید آن استفاده شده باشد.

مزیت های کناف کاری دیوار

کناف کاری دیوار مزایای بسیار زیادی دارد که اطلاع از آن ها شما را ترغیب می کند که از این پوشش استفاده کنید.

عایق حرارتی خوب

از نظر خواص عایق حرارتی، این ماده کمی پایین تر از آجر است، اما نرخ نسبتاً بالایی دارد. با عایق اضافی صفحات گچ با پشم معدنی یا پلی استایرن، اتلاف حرارت در اتاق را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد. این امر باعث صرفه جویی در بودجه در طول فصول سرد می شود. البته با جلوگیری از خروج هوای خنک در فصول گرم نیز مانع اتلاف انرژی خواهد شد.

وزن سبک، مواد انعطاف پذیر

ورق ها را می توان به راحتی در پیکربندی مورد نیاز خم، برش، اره و یا سوراخ کرد. انعطاف پذیری کناف به شما امکان می دهد شکل متفاوتی از ساختارها را ایجاد کنید. منظور از ساختار های متفاوت آبشارهای سقفی و طاق های نیم دایره ای و طاقچه های جالب هستند. شما می توانید یک طرح برای تطبیق نور داخلی ایجاد کنید. همچنین منجر به ساده کردن روند کار نصب می شوند. از آنجایی که کناف یک گچ خشک است. لازم نیست از آب برای چکش ملات استفاده کنید. بلکه فقط نیاز است پانل های آماده را نصب بهره بگیرید. این ویژگی کار سازندگان را برای اجرای کناف بسیار تسهیل می کند.

مقاوم در برابر آتش

غیر قابل احتراق مواد کناف قابل اشتعال نیستند، زیرا هیچ شکاف هوایی بین گچ و مقوا وجود ندارد، بنابراین فقط می تواند زغال شود. درصد کمی آب در گچ وجود دارد که در هنگام آتش سوزی آزاد می شود و اجازه گسترش آتش را نمی دهد. در صورت آتش سوزی، تنها لایه مقوای پوشش دهنده اجزای گچ در معرض آتش سوزی قرار می گیرد.

محصولات ویژه GKLO (کناف مقاوم در برابر آتش) شاخص مقاومت در برابر آتش بالاتری دارند. این نوع دارای یک لایه مقوایی با مواد افزودنی مخصوص اطفاء حریق است. همچنین قادر به مقاومت در برابر عمل مداوم آتش به مدت 45 دقیقه خواهد بود. در صورت تمایل می توانید برای کناف کاری دیوار این نوع پوشش را انتخاب کنید تا مقاومت ساختمان را در برابر آتش افزایش دهید.

مقاومت در برابر رطوبت GKLV

توانایی جذب رطوبت و افزایش خشکی هوا در نتیجه ایجاد یک میکرو اقلیم مطلوب در محل های مسکونی از ویژگی های این پانل ها است. این ها ورق های آغشته به یک افزودنی آبگریز ویژه هستند تا از مواد در برابر قرار گرفتن در معرض رطوبت زیاد در هوا محافظت کنند. ورق GKLV دارای روکش مقوایی سبز بوده و مناسب برای استفاده در سرویس های بهداشتی و غیره است.

پنهان کردن ارتباطات

توانایی پنهان کردن ارتباطات موجود فضای ایجاد شده پس از نصب کناف به شما امکان می دهد .سیم ها و سایر اتصالات را از چشم پنهان کنید. برای جلوگیری از برچیدن سازه از کناف در صورت هرگونه خرابی در ارتباطات، لازم است .که دریچه های ویژه (بازبینی) را در هنگام نصب قرار دهید. فردی که کناف کاری دیوار را انجام می دهد به خوبی از این امر آگاهی دارد.

دیگر مزیت های کناف کاری دیوار را به صورت موردی و مختصر ذکر خواهیم کرد.

 • وزن سبک و سهولت نصب ورق ها
 • عدم وجود مقدار زیادی خاک و آوار هنگام کار با کناف
 • عایق صوتی فوق العاده و صرفه جویی در انرژی
 • سازگاری با محیط زیست بالا، زیرا تمام اجزا کناف از مواد طبیعی بدون افزودن مواد مصنوعی ساخته شده اند.
 • بی بو و الکتریسیته را هدایت نمی کند.
 • اسیدیتی نزدیک به اسیدیته یک فرد دارد، بنابراین تأثیر مضری بر سلامت او نخواهد داشت.
 • افزایش چند برابری بهره وری نیروی کار در حالی که زمان ساخت و ساز را کاهش می دهد.

ترکیبات کناف

کناف یک ماده کامپوزیت منحصر به فرد به شمار می رود. که به شکل ورق هایی با پارامترهای طول 2-3 متر، عرض 1.2 متر و ضخامت 9.5 – 12.5 میلی متر ساخته می شود. ورق های گچ تخته برای سقف های کاذب معمولاً دارای ابعاد 2500×9.5 میلی متر و برای کناف کاری دیوارها 2500×12.5 میلی متر هستند. ترکیب تخته های گچی شامل یک هسته گچی است که تمام صفحات آن به جز لبه های انتهایی با مقوا اندود شده اند.

 93 درصد وزن کل ورق را دی هیدرات گچ، 6 درصد مقوا و 1 درصد رطوبت، نشاسته و سورفکتانت های آلی تشکیل می دهد. علاوه بر گچ، کناف شامل مقوای روکش یا کاغذ ساختمانی است. مقوا به عنوان یک عامل تقویت کننده در مواد کامپوزیت استفاده می شود و این پوشش را برای کناف کاری دیوار مناسب می کند.

کار با کناف

بعضی کناف ها خم می شوند و شکلی که به آن داده شده را حفظ می کنند. بنابراین به طور گسترده ای برای ایجاد عناصر تزئینی کارایی خواهند داشت. با کمک پروفیل و پردازش مناسب می توانید غیر معمول ترین طرح ها را از این ماده ایجاد کنید. با توجه به این امر مهم شما قادر خواهید بود کناف کاری دیوار را با طرح دلخواه انجام دهید.

این پوشش تنها برای دیوار و سقف کاربرد ندارد بلکه پارتیشن های مختلف با استحکام بالا نیز از این پوشش ساخته می شوند. با کمک اجرای کناف، مشکل توسعه مجدد فضا، به یک مشکل به راحتی قابل حل تبدیل می شود. پارتیشن ها به دلیل وزن کم ورق ها حتی بر روی سطوح ضعیف نیز به راحتی نصب می شوند.

برای نصب کناف، باید معمولاً یک قاب سبک ساخته شده از فولاد گالوانیزه بسازید. برای افزایش عایق صدا، مواد عایق صدا باید بین لایه های مربوطه در صورت تمایل قرار داده شود. مجری کناف در تهران در صورتی که مهارت کافی را داشته باشد به خوبی می داند که کار اجرا را چگونه انجام دهد.

تجهیزات مورد نیاز کناف کاری دیوار

بیشتر اوقات، برای نصب با کیفیت بالای کناف روی دیوارها یا سقف ها، یک پروفیل فلزی در نظر گرفته می شود. هزینه پروفیل کناف کاری دیوار بستگی به ضخامت فلز دارد. ارزان قیمت ها به راحتی خم می شوند، بنابراین آن ها را برای کارهای سقفی خریداری نکنید. گزینه های گران تر با تلاش بسیار خم خواهند شد و گزینه مناسب تری به حساب می آیند. برای نصب کناف به تجهیزات ویژه ای نیاز خواهید داشت که اکنون به آن ها اشاره می کنیم.

 • پیچ های خودکار برای فلز (معمولاً 25 میلی متر)
 • پیچ های مخصوص که پروانه یا حلزونی شکل هستند. این پیچ ها در کناف پیچ می شوند و پس از آن پیچ های خودکاری در آن ها قرار می گیرند. اگر می خواهید یک لوستر سبک را روی سقف آویزان کنید آن ها مفید خواهند بود.
 • پیچ و مهره های لنگر، با کمک آن ها می توانید بر فاصله بین دیوار و کناف غلبه کنید.
 • رولپلاک
 • متر. برای علامت گذاری موقعیت صحیح قاب و اندازه گیری های مختلف مورد نیاز است.
 • پیچ گوشتی، برای پیچاندن پیچ ها به پروفیل
 • یک میله فلزی که به کنترل سطح سطح کمک کند.
 • قیچی بلغاری یا ساختمانی، برای برش پروفیل
 • کاردک، برای بتونه کردن مواد در صورت نیاز

اجرای سقف کناف

امروزه سقف کناف بسیار محبوب است. و می توان آن را در هر اتاق و همچنین در حمام با استفاده از ورق های ضد آب ایجاد کرد. با چنین سقفی، اتاق زیبایی و ظرافت بی نظیری به دست می آورد. انواع مختلفی از سقف های کناف از جمله معمولی، معلق و چند سطحی وجود دارد که توسط مجری کناف سقف نصب می شوند.

با کمک اجرای سقف کناف، می توانید معایب سقف اصلی را پنهان کرده و سطح آن را صاف کنید. همچنین قادر خواهید بود ارتباطات را پنهان کرده و به سقف شکلی غیر معمول بدهید. در میان انواع طرح کناف برای سقف، نوع کشسان از محبوبیت خاصی برخوردار است. همچنین سقف های چند سطحی آزادی نامحدودی به تخیل طراح می دهند و آن ها اشکال سه بعدی را روی سقف و نورپردازی اصلی ایجاد می کنند.

البته یکی از مشخصه های اصلی کناف تنوع بالای آن است. که منجر می شود متقاضیان آزادی انتخاب زیادی داشته باشند. اگر درباره مدل های مختلف اجرای کناف سقف اطلاعات کافی ندارید می توانید از مجری بخواهید پیشنهاداتی را به شما ارائه دهد. با استفاده از تجربیات این افراد حتما قادر خواهید بود طرح بهتری را انتخاب کنید.

شیوه انجام کناف کاری دیوار

شیوه انجام کناف کاری دیوار تا حدود زیادی به طرح انتخابی متقاضیان بستگی خواهد داشت. نیاز است که حتماً نصاب کناف در تهران یا هر جای دیگری مهارت کافی برای نصب را داشته باشد. اکنون به صورت مختصر نحوه نصب این پوشش ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همچنین از آنجایی که دیوار خشک اغلب به یک قاب فلزی ثابت می شود، ما این روش خاص را برای بررسی در نظر خواهیم گرفت. دستورالعمل را گام به گام ذکر می کنیم تا راحت تر بتوانید این امر را انجام دهید.

 • پوشش های قدیمی را بردارید، ممکن است رنگ، کاغذ دیواری قدیمی و گچ پوست کنده باشند.
 • ترک های بزرگ را با ملات سیمان ببندید.
 • سطوح را با یک ضد عفونی کننده تمیز کنید، این مرحله به جلوگیری از ایجاد و گسترش کپک یا قارچ کمک می کند.
 • نشانه گذاری، با استفاده از تجهیزات مربوطه باید این امر را انجام دهید و تراز بندی کنید.
 • ثابت کردن پروفیل شروع به سقف، در اینجا به رولپلاک نیاز خواهید داشت.
 • نصب آویز روی دیوار
 • نصب پروفیل راهنما، در این مرحله باید پروفیل های راهنما را آماده کرده و به آویزها و پروفیل استارت متصل کنید.
 • عایق صدا برای راحتی و آرامش بعدی، قرار دادن مواد عایق صدا مفید خواهد بود.
 • نصب پانل های کناف
 • اتصالات آب بندی، بست ها باید حداقل 1-2 میلی متر در ورق عمیق شوند.

انتخاب مجری کناف

در صورتی که مجری کناف نتواند کار اجرای این پوشش ها را به درستی انجام دهد. بعد از گذشت مدتی شاهد خرابی در آن ها خواهیم بود. انتخاب یک مجری ماهر به اندازه انتخاب و خریداری مواد اولیه باکیفیت اهمیت دارد. بر همین مبنا نباید به راحتی از این امر گذر کنید. چند مورد را ذکر می کنیم. بهتر است در انتخاب مجری آن ها را ملاک قرار دهید. مجریان باید نمونه کار داشته باشند. تا با استناد به آن از سطح مهارت وی اطمینان خاطر حاصل کنید.

مجری سقف کناف باید دوره های خاصی را طی کرده باشد. تا بتواند این پوشش را به بهترین حالت ممکن اجرا کند. همچنین توجه داشته باشید که روزمه کاری مجری به حدی پر بار باشد. که بتوانید به او اعتماد کنید. همچنین نیاز است که مجری به کار خود پایبند باشد .و کار اجرا را در مدت زمان مناسبی به اتمام برساند. در صورتی که پروژه کاری شما گسترده باشد. توجه به موارد گفته شده اهمیت بیشتری خواهد داشت.

آیا کناف برای سلامتی مضر است؟

ترکیب کناف مارک دار با کیفیت بالا شامل انواع مختلفی از افزودنی های شیمیایی است. این امر به ویژه در مورد انواع مقاوم در برابر رطوبت و مقاوم در برابر آتش صادق است. با این حال، اجزای اصلی این پوشش هنوز هم گچ و مقوا است. به عبارتی پوششی ساخته شده از مواد خام طبیعی به شمار می رود. اعتقاد بر این است که کناف کاری دیوار هیچ آسیبی به سلامتی شما وارد نمی کند.

بر همین مبنا شما با اطمینان خاطر این نوع پوشش ها را در مکان های مدنظر نصب کنید. کناف کاری حتی در مهد کودک ها و دیگر مراکز آموزشی نیز بدون هیچ مشکلی قابل اجرا است. همچنین می توانید این نوع پوشش را در مراکز درمانی نیز به کار ببرید. اما نیاز است .که تولید کنندگان کناف نکات ایمنی لازم را در هنگام ساخت این محصولات رعایت کنند.

قیمت کناف کاری دیوار

بی شک قیمت کناف کاری یکی از فاکتورهای اساسی برای بهره گیری از این خدمات به حساب می آید. مبلغی که شما برای این امر پرداخت خواهید کرد با در نظر گرفتن چندین عامل تعیین خواهد شد. به طور کلی شما باید مبلغی اختصاصی به خرید تجهیزات مورد نیاز برای نصب کناف اختصاص دهید. این مبلغ با توجه به طرح دلخواه شما و همچنین ابعاد پروژه متغیر خواهد بود. نیاز است که علاوه بر هزینه خرید مواد اولیه برای دستمزد نیروهای کار نیز مبلغی را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال نصاب کناف در تهران با توجه به طرح و ابعاد کناف از شما مبلغی را دریافت خواهد کرد. بر اساس آمارهای موجود مبلغی که این نوع پوشش ها پرداخت خواهد کرد در مقابل دیگر خدمات موجود در این زمینه چندان زیاد نیست. علاوه بر این امر شما می توانید مدت زمان زیادی از این نوع پوشش در قسمت های مختلف بنا بهره ببرید. به طور کلی برای اینکه با پرداخت مبلغ مناسبی از این خدمات بهره ببرید به مراکز معتبر موجود در سطح کشور مراجعه کنید.

سخن پایانی

کناف کاری دیوار در آپارتمان ها، خانه ها، دفاتر و غیره صورت می گیرد و با سرعت بسیار بالایی اجرا می شوند. دیوارهای صاف و بی عیب و نقص با هر پیکربندی نتیجه استفاده از پانل های کناف است. با استفاده از این پوشش مخفی کردن بخاری، لوله های آب و فاضلاب، سیم کشی برق، کابل تلفن و غیره بسیار راحت خواهد بود. در صورتی که قصد دارید نصب کناف را در ساختمان خود انجام دهید می توانید از نیروهای ماهر ما کمک بگیرید.

آیا کناف برای سلامتی مضر است؟

اعتقاد بر این است که کناف کاری دیوار هیچ آسیبی به سلامتی شما وارد نمی کند، زیرا این پوشش از مواد اولیه طبیعی تولید می شود.

مزیت های کناف کاری دیوار چه هستند؟

عایق حرارتی خوب، وزن سبک، مواد انعطاف پذیر، پنهان کردن ارتباطات و مقاوم در برابر آتش

کناف چه نوع پوششی است؟

کناف از گچ فشرده تشکیل شده که از دو طرف در کاغذ نازک و بادوام محصور شده است.

قیمت کناف کاری دیوار چقدر خواهد بود؟

قیمت این مدل پوشش ها با توجه به هزینه خرید پانل ها و همچنین دستمزد نیروهای کار تعیین خواهد شد.

مجری سقف کناف را چگونه انتخاب کنیم؟

با در نظر گرفتن عواملی مانند مهارت، تجربه، نمونه کار و رزومه کاری مجری را انتخاب کنید.