کناف کاری سقف

کناف کاری سقف

اجرای کناف کاری سقف

کناف کاری سقف راهکار بسیار مناسبی برای افزایش زیبایی بصری این قسمت و در نتیجه کل ساختمان محسوب می شود. کناف یک پوشش ساختمانی محبوب با تنوع طرح و رنگ فوق العاده بالا است که طرفداران بی شماری دارد. همین ویژگی های این مصالح ساختمانی مدرن سبب شده بتوان از آن در ساختمانی های مختلف از جمله مسکونی و اداری استفاده کرد. با این حال توصیه می شود قبل از اجرای این پوشش برای سقف اطلاعاتی را درباره آن به دست آورید. در صورت تمایل با ما همراه باشید تا در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

معرفی کناف کاری سقف

کناف کاری سقف توسط مجریان با حفظ سقف اصلی روی آن صورت می گیرند. این مدل سقف در دسته سقف های کاذب جای دارد و روز به روز انواع مدرن آن به بازار وارد می شود. این نوع پوشش ها در دو نوع ثابت و متحرک قابل اجرا هستند. در واقع کناف پانلی ساخته شده از سولفات کلسیم دی هیدرات (گچ) است که معمولاً بین ورق های مخصوص که به آن ها مقوا می گویند فشار داده می شود.

کناف ها به واسطه اتصالات متعددی به سطح مورد نظر متصل می شوند و اینگونه دکوراسیون فضا را تغییر می دهند. این پانل های متنوع برای ساخت دیوارهای داخلی و سقف کارایی دارند. استفاده از این مصالح ساختمانی به عنوان جایگزینی مناسب برای گچ سنتی رایج شده است. به علاوه قادر بوده به جلوگیری از آسیب احتمالی و کنترل تراکم در مناطقی که رطوبت بالایی دارند کمک کند. همین امر این امکان را فراهم ساخته که اجرای کناف برای مناطق مرطوب و شرجی کشور مناسب باشد.

ترکیبات سازنده کناف

کناف از مواد هسته ای محکم ساخته شده است، معمولاً گچ در تولید این پوشش ها عنصر اصلی به حساب می آید. تولیدکنندگان همچنین از موادی مانند کاغذ، پلاستیک های فیبری، پشم شیشه و فوم نیز در ساخت کناف استفاده می کنند. با افزودن مواد خاصی به کناف، سازندگان می ‌توانند پانل ‌های سبکی بسازند که برای دیوارها و سقف ‌ها ایده‌ آل هستند. این پوشش همچنین دارای یک لایه کاغذ است که سطح صافی را تشکیل می دهد و اینگونه آماده نصب و تکمیل می شود.

کناف کاری سقف را در کجا مشاهده می کنیم؟

در بیشتر موارد، از کناف برای پوشش دیوارها، سقف ها یا برای ساختن پارتیشن در فضای موجود استفاده می شود. در حالی که همه انواع این پوشش ها سطحی از عایق را ارائه می دهند، اما بسیاری از آن ها مزایای بیشتری خواهند داشت. بسته به نوع کنافی که انتخاب می کنید می توانید این پوشش ها را در بناهای مختلفی مورد استفاده قرار دهید. به طور کلی اغلب این مصالح در بناهایی استفاده می شوند که به آن ها اشاره می کنیم.

  • املاک
  • آپارتمان ها و ساختمان های مسکونی
  • بیمارستان ها
  • کتابخانه ها
  • ساختمان های اداری
  • مدارس
  • مغازه ها

کناف کاری سقف جایگزین بسیار خوبی برای گچ مرطوب یا دیگر موارد سنتی است. این نوع پوشش ساختمانی حتی در ساختمان های تجاری و هتل ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت بالای نصب یکی از عواملی است که منجر شده این مصالح محبوبیت زیادی داشته باشند. همچنین می توان فرآیند چسباندن و اتصال را به گونه ای انجام می دهند که نیاز به گچ کاری را کاملاً از بین می برد. مجریان پردیس کناف این نوع مصالح ساختمانی را با دقت بالا و در زمان اندکی اجرا خواهند کرد.

کناف کاری سقف
کناف کاری سقف

ابعاد پانل های کناف

در اجرای سقف کاذب و کناف از پانل هایی با ابعاد مختلف مجریان استفاده خواهند کرد. در واقع در ابعاد انواع کناف، به ویژه طول، عرض و ضخامت آن ها، تغییراتی وجود دارد. برخی از کناف ها ضخیم تر از بقیه هستند، مانند تخته گچی که برای عایق صوتی و مقاومت در برابر آتش بیشتر طراحی شده است. می توان گفت اندازه مورد نیاز شما به طرح مدنظر و همچنین نوع این پوشش ها وابسته خواهد بود.

اما به طور کلی برای اجرای انواع کناف سقف و دیوار از پانل هایی با ابعاد متنوع استفاده می شود که آن ها را بررسی می کنیم. برای کناف کاری سقف معمولاً صنعتگران ترجیح می دهند از مصالحی با وزن کم استفاده می کنند. بر کسی پوشیده نیست که این امر به این دلیل است که بار اضافی و زیادی به سقف بنا اعمال نشود. برای دیوار ها نیز از متریال هایی بهره می گیرند که ضخامت و وزن بیشتری دارند.

انواع کناف

برای اجرای سقف کناف قادر خواهید بود از پانل های مختلفی استفاده کنید. هر یک از این پانل ها دارای ویژگی و مشخصه های به خصوصی هستند. اکنون پانل های مختلف برای اجرای این نوع پوشش های ساختمانی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کناف ساده RG

نوع استاندارد این محصولات به عنوان ساده ترین آن ها شناخته می شود و وزن چندان زیادی ندارد. ویژگی های خاص مانند مقاومت در برابر رطوبت را در این پانل ها مشاهده نمی کنید. برای خرید این نوع محصولات باید قیمت پایین تری را به نسبت دیگر انواع این پانل ها بپردازید. از کناف ساده برای قسمت دیوار معمولاً استفاده می شود و به جای گچ کاری و گچ کاربرد دارد.

کناف مقاوم در برابر آتش FR

برای کناف کاری سقف شما می توانید از گچ تخته مقاوم در برابر آتش استفاده کنید.‌ خطر آتش سوزی در ساختمان های مختلف از جمله اداری و مسکونی وجود دارد. اگر میزان رفت و آمد در یک بنا زیاد باشد استفاده از چنین محصولاتی بیشتر توصیه می شود. این پانل ها به نسبت انواع دیگر کناف در برابر آتش از مقاومت بیشتری برخوردار هستند. برای محافظت بیشتر از آسیب های تصادفی آتش، در یک ساختمان تجاری یا عمومی، کناف مقاوم در برابر  آتش می تواند مفید باشد.

کناف مقاوم در برابر رطوبت MR

مقاومت در برابر رطوبت مشکلات رایج پوشش های ساختمانی را در مناطق مرطوب کاهش می دهد. این نوع پوشش ها دارای مواد افزودنی به خصوصی هستند که همین امر سبب شده در برابر رطوبت از دوام بالایی برخوردار باشند. برای کناف کاری سقف در قسمت های مختلف بنا مانند آشپزخانه و حمام می توانید از آن ها استفاده کنید. معمولا هزینه خرید این نوع کناف به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد کمی بیشتر است.

FM کناف های با قابلیت مقاومت در برابر رطوبت و آتش

برای ایجاد حداکثر محافظت در برابر رطوبت و آتش، کناف مقاوم در برابر این موارد گزینه خوبی است. در بسیاری از این پوشش های ساختمانی مقاوم در برابر بخار از یک پوشش فویل برای محافظت کامل استفاده می کنند. بعضی از انواع این محصولات ضخیم تر هستند و برای مکان هایی مانند راه پله ها، راهروها و چاه آسانسور کارایی دارند. با استفاده از این نوع محصولات قطعاً از دوام و استحکام بنا اطمینان خاطر بیشتری خواهید داشت. نیروهای ماهر پردیس کناف قادر هستند این پوشش ها را نیز در مدت زمان اندکی نصب کنند.

لبه کناف

در نوع ساخت این محصولات نیز تفاوت های وجود دارد که یکی دیگر از آن ها در انواع کناف مربوط به لبه این پوشش ها است. کناف های لبه مستقیم به راحتی برش داده می شوند و شکل می گیرند. اما برخی از تولید کنندگان طراحی لبه های مخروطی را ارائه می دهند. کناف لبه مخروطی نصب سریع این پوشش ها را در یک منطقه بزرگ بسیار آسان تر می کند. نیاز است که شما بتوانید در هر ساختمان از کناف های مناسب استفاده کنید. مجری کناف به خوبی می داند برای هر طرحی در هر فضایی از چه پانل هایی استفاده کند.

کناف عایق شده

کناف عایق یا حرارتی از یک لایه عایق اضافی برای ارائه بازده انرژی بهتر بدون ضخامت زیاد تولید می شود. به عبارتی لایه عایق در داخل تخته قرار می گیرد و به بهبود عملکرد آن کمک می کند. کناف های استاندارد تمایل به انتشار کمی صدا دارند، اما کناف های عایق در برابر صدا یا آکوستیک صدا را به خوبی عایق می کنند. برای انجام این کار، تخته های مقاوم در برابر صدا معمولاً تراکم بسیار بالاتری دارند. در برخی از انواع کناف ها ویژگی هایی، مانند مقاومت در برابر صدا و رطوبت را با هم ترکیب می کنند. این مجری سقف کناف از این کناف ها در مکان هایی مانند استودیو ضبط صدا استفاده می کند.

مزایای استفاده از کناف سقف

کناف کاری سقف مزایای بی شماری دارد که متقاضیان را به استفاده از این پوشش های ساختمانی ترغیب می کند. برای درک بهتر شما چند مورد از این مزیت ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قیمت پایین و سازگاری با محیط زیست

گچ و سازه های ساخته شده از آن دارای مزایای غیرقابل انکاری هستند. ارزان، به طور گسترده در دسترس، مقاوم در برابر آتش و سازگار با محیط زیست است. پارتیشن‌ ها، دیوار و سقف های کناف به عنوان عایق حرارت خوب عمل می‌ کنند، در حالی که قابلیت تنفس دارند، یعنی گرفتگی را به اتاق اضافه نمی ‌کنند.

برای کناف کاری سقف از کناف های ویژه ای استفاده می شود که هر کدام ترکیبات به خصوصی دارند. اما می توان گفت گچ به عنوان اصلی ترین ماده سازنده آن ها به شمار می رود. همین امر منجر شده که این پوشش ها برای سلامت افراد مختلف خطر آفرین نباشد. بنابراین با اطمینان خاطر می توان از انواع کناف در ساختمان های بهداشتی و آموزشی نیز استفاده کرد.

صافی و یکنواختی سطح

سطوح ساخته شده از کناف کاملاً صاف هستند البته این امر تا حدودی به نوع پانل ها نیز بستگی دارد. آن ها را می توان با امولسیون های مختلف رنگ آمیزی یا با کاغذ دیواری یا وسایل تزئینی ترکیب کرد. کناف به خوبی برش خورده و خم می شود، بنابراین می توانید ساختاری با هر شکلی از آن ایجاد کنید. این نوع پوشش های ساختمانی ساختمانی زیبایی ظاهری بی نظیری دارند و همین امر منجر شده برای کناف کاری سقف ایده آل باشند.

سهولت در نصب و جداسازی

سازه های کناف بسیار سریع مونتاژ می شوند و به همان سرعت و به راحتی برچیده می شوند. همچنین کار با چنین موادی مقدار زیادی کثیفی را برجای نمی گذارد. البته جداسازی این پوشش ها زمانی به راحتی رخ می دهد که شما قصد داشته باشید آن ها را تغییر دهید. برای کناف کاری سقف از عناصری استفاده می شود که منجر شده پوشش به خوبی به سقف متصل شود. بر همین مبنا در مواقعی مانند زمین لرزه و غیره شما به ندرت شاهد جداسازی این پوشش ها خواهید بود.

امکان مخفی کردن سیم کشی

معمولاً شاهد هستیم که در قسمت های مختلف یک بنا سیم کشی ها و ایرادات دیگری وجود دارد. در برخی مواقع این موارد فضای بنا را زشت نمایان می کنند. یک مزیت بدون شک را می توان این واقعیت نیز در نظر گرفت که می توانید سیم کشی را زیر ورق های کناف پنهان کنید. این امر سبب خواهد شد که به راحتی بتوانید زیبایی بصری ساختمان را با هزینه اندکی بهبود ببخشید‌. کناف کاری سقف سبب خواهد شد که شما بتوانید ایرادات این قسمت از بنا را به خوبی مخفی کنید.

خصوصیات مجری کناف

کناف کاری سقف را باید افرادی انجام دهند که در این زمینه تخصص و دانش مربوطه را داشته باشند. این پوشش ها نصب راحتی دارند اما اگر به درستی اجرا نشود دوام چندان زیادی نخواهند داشت. در همین راستا قبل از انتخاب مجری این پوشش های ساختمانی نیاز است که شما چندین فاکتور را در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین فاکتورها سطح مهارت مجری است زیرا زمانی شما یک سقف درجه یک خواهید داشت که این فرد خبره باشد.

با در نظر گرفتن عوامل مختلفی می توانید به مهارت وی پی ببرید مانند داشتن نمونه کار. یک مجری سقف کناف باید نمونه کارهای متعددی داشته باشد تا خبره بودن خود را به اثبات برساند. همچنین نیاز است که مجری دوره های آموزشی مختلفی را طی کرده باشد تا مهارت بالایی را برای اجرا به دست آورد. البته اگر شما این امر را به مجموعه های معتبری مانند پردیس کناف واگذار کنید دیگر نیازی نیست در این زمینه نگرانی داشته باشید. نیروهای این  مجموعه مهارت بالایی دارند و می توانند پروژه های مختلف را در زمان اندکی انجام دهند.

قیمت اجرای سقف کناف

هزینه کناف کاری سقف برای متقاضیان حایز اهمیت است زیرا همه افراد علاقمند هستند مبلغ کمتری را برای بهره گیری از خدمات یا استفاده از محصولات پرداخت کنند. اما نمی توان به طور دقیق این امر را بیان کرد که شما باید چه مبلغی را برای انجام این امور پرداخت کنید. به طور کلی چندین عامل تعیین کننده قیمت اجرای این نوع پوشش های مرغوب و درجه یک هستند. برای تخمین قیمت این عوامل را مورد بررسی دقیق قرار خواهیم داد. طرح سقف تا حدودی تعیین کننده قیمت اجرای آن است، بعضی از طرح ها بسیار پیچیده هستند و یقیناً هزینه بیشتری را به خود اختصاص می دهند.

ابعاد سقف نیز تا حدود زیادی نیز در این قیمت نقش دارد بنابراین در صورتی که وسیع باشد قیمت اجرا بالاتر خواهد بود. به طور کلی نیاز است که هزینه ای برای خرید پانل ها اختصاص دهید و هزینه جداگانه ای نیز برای نیروهای کار در نظر بگیرید. مبلغی که شما برای خرید پانل های باکیفیت پرداخت خواهد کرد نسبت به دیگر محصولات کمی بالاتر خواهد بود. اما با این حال شما می توانید از کناف کاری سقف ایجاد شده اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید.

مدت زمان اجرای کناف

مدت زمان کناف کاری سقف با توجه به مشخصه های خاصی تعیین خواهد شد اما به طور کلی عوامل موثر در قیمت در این امر نیز تاثیر گذار خواهند بود. به عنوان مثال باید گفت طرح های پیچیده در بازه زمانی طولانی تری اجرا خواهند شد. اما اگر شما از یک مجری ماهر برای اجرای این نوع پوشش ها استفاده کنید قطعاً می توانید زمان اجرا به میزان قابل توجهی کاهش دهید. نباید از این نکته غافل شوید که کیفیت نصب اهمیت بیشتری نسبت به زمان نصب دارند. بر همین اساس توصیه می کنیم بیشتر کیفیت اجرا را نسبت به دیگر موارد مانند زمان ملاک پروژه خود قرار دهید.

سخن پایانی

کناف کاری سقف را می توان برای مکان های مختلفی از جمله ادارات، ساختمان های مسکونی و غیره انجام داد. به عبارتی کناف یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی است که امروزه در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. این پوشش در مقایسه با آجرکاری و گچ کاری بسیار متنوع بوده و کار با آن آسان است. انواع مختلفی از کناف برای اجرای سقف وجود دارد که می توانید از آن ها بهره بگیرید. برای اجرای این نوع پوشش ها می توانید از مجموعه پردیس کناف استفاده کنید.

کناف کاری سقف چه مزایایی به همراه دارد؟

از بین بردن ایرادات سقف، عایق حرارتی، افزایش مقاومت بنا در برابر آتش و رطوبت، سرعت بالای نصب و غیره.

کناف کاری سقف در چه ساختمان هایی صورت می گیرد؟

کناف کاری در قسمت های مختلف بناهای مختلف اداری، مسکونی و غیره صورت خواهد گرفت.

هزینه کناف کاری چقدر است؟

هزینه اجرای این نوع پوشش های ساختمانی با توجه به عوامل متعددی مانند دستمزد نیروهای اجرا کننده و نوع کناف تعیین خواهد شد.

مدت زمان اجرای سقف کناف چه مدت زمانی طول خواهد کشید؟

زمان اجرای این پوشش ها با توجه به نوع طرح، نوع پانل ها و مهارت نیروهای اجرا کننده تعیین می شود.

مجری کناف باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

داشتن نمونه کار، تخصص بالا، طی کردن دوره های آموزشی و غیره.